Indonéské tahové RPG Forged of Blood se chlubí propracovanou magií i strategickou mapou
zdroj: Archiv

Indonéské tahové RPG Forged of Blood se chlubí propracovanou magií i strategickou mapou

22. 9. 2017 9:18 | Video | autor: Václav Pecháček |

Mix tahové strategie a RPG zasazený do fantasy prostředí, neboli něco jako magický XCOM. Takhle vypadá vize za Forged of Blood, projektem indonéského studia Critical Forge. Aleš o něm poprvé a naposledy psal téměř před rokem, kdy se vývojáři mohli pochlubit leda tak pár obrázky, ale dnes už jsou naštěstí k dispozici videa. Sice pořád v rané fázi, kdy je do plné verze hodně daleko, ovšem i tak se podle nich možná rozhodnete, zda se tuhle strategii vyplatí blíže sledovat.

Forged of Blood se pochlubí tahovým systémem, v němž se vaše skupina dobrodruhů střetne s oponenty pomocí mečů, sekyr, dýk a promakaného magického systému. Když pečlivě pauzujete, můžete některé detaily místního kouzelnického umění odhalit už z traileru. Zdá se, že na pořadu dne bude vytváření vlastních kouzel – určíte efekt, poškození, oblast působení atd., což určitě nemůže být na škodu.

Samotná bitevní fáze ovšem není jediným zajímavým prvkem. Podíváte se také na velkou, strategickou mapu světa, na níž bude možné pohybovat jednotlivými skupinkami hrdinů a postupovat tak ve velké kampani s cílem dobýt zpátky váš právoplatný trůn. Pravda, názvy na mapě vypadají, jako by je někdo zkopíroval z učebnice „Generická fantasy jména pro první třídy“ – Harthaen, Quarronall ani Catrellan prostě nejsou moc imaginativní. Ale to je asi to poslední, na čem bude při hraní záležet.

zdroj: Archiv

Zatím to vypadá, že tvůrcům jde práce pěkně od ruky. Z indonéského festivalu PopCon si odnesli ocenění za nejočekávanější hru roku, míří na Tokyo Game Show, a ještě se dočkali podpory domácí vlády, konkrétně její Agentury pro kreativní ekonomiku, což na miniaturní nezávislé studio není vůbec špatný výkon.

Hra samotná sice na první pohled možná vypadá trochu obyčejně, bez unikátního uměleckého stylu, díky kterému od zbytku taktických RPG tak snadno odlišíte například sérii Banner Saga, ale kombinace bitev ovlivňujících širší svět, magického systému a pojmenovaných, perzistentních hrdinů ve vaší partě by k sobě nakonec mohla nalákat leckterého žánrového fanouška. Jen si všichni budeme muset počkat na příští rok, pravděpodobně až na jeho úplný konec.

Nejnovější články