zavřít

Ikonický ježek se v Sonic Forces podívá do světa, kde vyhrálo zlo

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

O Project Sonic 2017, dalším dobrodružství slavného modrého ježka, vás Adam informoval už loni v červenci. Dumal tehdy nad tím, zda se Sega tentokrát vydá poněkud temnějším směrem, jak naznačoval první trailer v hořícím městě. A po aktuálním oznámení a zveřejnění prvních záběrů hraní se leccos vyjasnilo. Hlavně tedy název hry, který zní Sonic Forces.

Co se týče tónu, hra opravdu vypadá poněkud temněji než byste možná čekali. Hlavně kvůli tomu, že záporákovi Eggmanovi se povedlo dobýt svět. Sonic se tak prodírá válečnou zónou, všude kolem létají hořící střely, město se nachází v procesu boření na padrť, a násilné odeslání robotických protivníků do věčných lovišť je tu jednou z nejčastějších aktivit. O něčem vypovídá i logo, které by se hezky vyjímalo na nějakém bolševickém revolučním praporci.

Hra je plně ve 3D, nečekejte tedy 2D sidescrollovací plošinovku – namísto doprava poběžíte rovně. Pro tuhle sérii sice žádná novinka, ale rozhodně to stojí za zmínku. Stejně jako můj názor, že střídání bleskurychlého Sonicova pohybu s výbuchy nepřátel a sem tam s nějakým tím pomalejším, složitějším plošinovkovým poskakováním je působivé. Škoda, že celé video je dlouhé jen 40 vteřin.

Stále platí, že Sonic Forces by měla vyjít někdy během podzimu letošního roku pro PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One a PC.

Tagy: akční plošinovka 3D

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.