Sledujte přednášky z GDS 2019: Tsahi Liberman – Co nás násilné hry učí o míru a toleranci
zdroj: GDS

Sledujte přednášky z GDS 2019: Tsahi Liberman – Co nás násilné hry učí o míru a toleranci

22. 10. 2020 18:00 | Video | autor: Redakce Games.cz |

Game Developers Session 2019 se už téměř před rokem mohla pochlubit celou řadou zajímavých přednášek a panelů cílených nejen na samotné vývojáře, ale i na zvědavce, které dění okolo herního průmyslu zajímá. Letošní ročník se kvůli pandemii covidu-19 uskuteční čistě digitálně, a to za měsíc, v pátek 27. listopadu a v sobotu 28. listopadu. Už teď vám slibujeme, že se můžete těšit na řadu zajímavých hostů a témat.

Do té doby u nás na webu najdete výběr toho nejzajímavějšího z loňského ročníku. Odstartujeme přednáškou izraelského designéra Tsahiho Libermana. Ten ve své prezentaci na příkladu populárních titulů z posledních let ukazuje, jak hry z válečného prostředí nemusejí nutně propagovat násilí. Naopak podle něj mohou podávat svědectví o válce jako o těžké době a eskalaci konfliktu, které je v zájmu všech lepší se vyhnout.

 

Tsahi Liberman (Simpool)

Tsahi vytváří hry od dětství a spolupracoval na množství her pro děti třeba pro Disney, Sezamovou ulici nebo Nickelodeon. Podílel se také na projektu Games for Peace, který sbližuje dětské hráče ze znepřátelených stran ve válkou postižených oblastech po celém světě, za což se dočkal ocenění od Aliance civilizací pod záštitou OSN. V době natáčení přednášky působil ve společnosti Simpool na pozici šéfa marketingu a obchodu.

Jsme rádi, že jsme znovunavázali spolupráci s organizátory Game Developers Session a můžeme tuto tuzemskou konferenci podpořit. Další videozáznamy z minulých ročníků najdete na YouTube a také na našem webu. V příštích dnech se můžete těšit třeba na přednášku Michala Berlingera z Amanita Design o vývoji Pilgrims nebo na zamyšlení Dana Vávry nad vzděláváním budoucích českých herních vývojářů.

Nejnovější články