GDS 2014: Otakar Nieder - Úvod do světa serious games
zdroj: tisková zpráva

GDS 2014: Otakar Nieder - Úvod do světa serious games

11. 2. 2015 20:00 | Video | autor: Redakce Games.cz |

Druhou várku přednášek z Game Developers Session 2014 zahajujeme přenáškou Otakara Niedera z firmy Bohemia Interactive Simulations. Jak sám přednášející na začátku upozorňuje, nepleťte si jeho zaměstnavatele s tvůrci Army a Operace Flashpoint z Bohemia Interactive Studio. Pole činnosti Otakara Niedera a jeho kolegů je totiž jinde a soustředí se na propracované vojenské simulátory, vyvíjené pro armády z celého světa.

Přednáška je věnována problematice vývoje takzvaných serious games. Vysvětlíme si, co serious games jsou, proč je zajímavé je vyrábět, na jaký trh míří a jaké jsou shody a rozdíly ve vývoji klasických video her a serious games.

zdroj: Archiv

Otakar Nieder

Otakar Nieder se pohybuje v herním průmyslu od roku 2002. Prošel coby programátor a vedoucí projektů herními studii Altar Interactive, Altar Games a Black Element Software. V současné době pracuje na pozici Director of Engineering ve firmě Bohemia Interactive Simulations.

Na závěr připomínáme, že všechny dosud vydané přednášky z GDS 2014 najdete ukryté pod tímto tagem nebo na tomto Youtube kanálu.

Nejnovější články