zavřít

GamesPlay: hrajeme stylovou tahovku SteamWorld Heist

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Po velkém úspěchu stylizované akční plošinovky SteamWorld Dig na prakticky všech platformách včetně PC se tvůrci ze švédského studia Image & Form rozhodli další dobrodružství kapitánky Piper Faraday zpracovat formou taktické tahovky. S bandou robotických pirátů tak Faraday cestuje ve SteamWorld Heist vesmírem, přepadává vesmírné bárky, sbírá loot i zbraně a hlavně likviduje během přestřelek nepřátele. Zábava je to nesmírná, třeba původní 3DS verze sbírala všude univerzálně pochvalné hodnocení. A jinak na tom není ani nedávno vydaná verze pro PC, kterou si dnes ukážeme.

Krom parádní stylizace a skvěle vybalancované hratelnosti patří k hlavním tahákům SteamWorld Heist náhodně generování levelů a zajímavá mechanika, spjatá se střelbou. Kulky prakticky všech zbraní se totiž odráží od objektů v prostředí, čili lze s dobře vypočítaným úhlem odrazu zlikvidovat nepřátelského robota i za překážkou. Zábavné je to hlavně se zapnutým laserovým zaměřovačem, který ukáže dráhu kulky. Však si to také dneska názorně předvedeme.

Tagy: steampunk plošinovka arkáda

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.