zavřít

Football Manager Classic 2014 pro Vitu ukazuje zápasový engine

VITA

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Teoreticky bychom sem mohli dát ceduli „tady není nic zvláštního k vidění,“ protože tyhle záběry přece už známe. Jenže je známe z PC verze hry a tohle je Football Manager Classic 2014, tedy verze pro handheld PlayStation Vita, která vychází za pár dní, a nabízí možnost hrát napříč oběma platformami.

Ano, platí to sice jen pro odlehčený Classic mód, jiný tu ani nenajdete, ale stejně to je pořád výhra pro koncového uživatele, který vezme Vitu na (ne nutně dlouhou) cestu a může spravovat svůj tým a provést ho i pár zápasy. Je pravda, že kdybychom měli brát půlhodinku, která vám třeba na hraní Vita verze zbude, v původním módu FM14 byste stihli připravit trénink na týden, nastudovat soupeře, vydat pokyny a jejda, už jsem na místě.

Možná ale pořád nechápete, proč vydávat video z Vita verze, a proč jsem z něj, přiznám se, trochu odvařený. To jste asi neměli v ruce každoroční handheld/mobilní verze Football Manager, které nabízely jen notně vykastrovaná menu, anemický systém a hlavně zápasový engine, z něhož jsem po čase rostl.

Nejde o to, že v něm, pokud vůbec, běhala kolečka, vždyť jsme si s nimi tolik let vystačili. Jde o to, že často bylo předvídatelné už na začátku akce, co chce hra ukázat. Atmosféra zápasu a napjaté očekávání dostávaly v těchto verzích koňara.

Snad tedy chápete, jak jsem nadšený, že vidím "plný" engine z PC her i ve verzi pro Vitu. Podle videa nepůjde o žádné zparchantělé ukazování kousku akce, nýbrž klasické zobrazení, samozřejmě i s některými nedostatky, které vídáme dodnes, ale už jsme si na ně zvykli.

Tohle není FIFA 14. Football Manager Classic 2014 mi teď, v této chvíli, takříkajíc prodal své akcie. Musím jen doufat, že se do Vita verze podaří převést i „vnitřek“ hry, což by ale mělo klapnout, když má fungovat cross-platform hraní. Hra vychází v pátek 11. dubna.

Tagy: strategie fotbal simulace

Zdroje: EU PlayStation blog

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.