zavřít

Flashback se vás snaží přesvědčit o kvalitě tvorby remaku

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Video autor: Ladislav Loukota Komentáře: 0

Vpravdě náročným oříškem k rozlousknutí ještě bude akční hopsačka Flashback. Tento v dubnu oznámený projekt přitom splňuje náležitosti zajímavé předělávky – v podstatě se jedná o moderní konverzi stejnojmenné devadesátkové sci-fi hry, kterou si dodnes leckdo plete s pokračováním kultovního Another World. Zároveň navíc i na novém Flashbacku spolupracují někteří původní vývojáři, což dává přísliv autenticity. Na notu nostalgie sází také nové video poutající na Flashback skrze rozhovory s původními vývojáři, skeptické dojmy přesto nesetřese ani jeho zhlédnutí.

Ze svého kraje se čtyřminutová stopáž věnuje především vzniku staré verze hry, takže se dozvíme i to, že původně měl být Flashback adaptací Kmotra. Sledování druhé části videa však dost možná nejednomu hráči přivodí záchvaty obracení očí v sloup.

Scénárista nového Flashbacku nám totiž například sdělí, že hra přetéká popkulturními hláškami ze sci-fi filmů 80. a 90. let. Protože parodické citace jsou přece nezbytnou součástí každé správné sci-fi. Stejně tak grafika, ač nepůsobí nikterak zle, je prostě na míle vzdálená vzhledu předlohy, a nikde to nevynikne jako při srovnávání obou verzí bok po boku. U her s podobně minimalistickým vzezřením, ať už jde o cíl či z nouze ctnost, je nutno počítat i s určitou atraktivitou netradiční stylizace.

Kvůli ní ostatně mnohdy sledujeme komiksy a chodíme do galerií, čistě pro estetickou stránku, kterou dost dobře nejde transformovat do reality, aniž by nevyšuměl původní apel. Starý Flashback ho měl, u nového tomu nic nenasvědčuje. Vývojáři remaku si problematičnost odchýlení od starého vizuálu zřejmě ani neuvědomují, na rozdíl od fanoušků původní hry.

Nový vs. starý vzhled intra.

Ale třeba nový design zajistí lepší prodeje mezi nováčky, kdo ví.

Budete-li mít cestu nadcházejícím ComicConem, můžete si Flashback osahat na vlastní ruce. My ostatní se o kvalitě či nekvalitě přesvědčíme až 21. srpna, kdy Flashback dorazí pro Xbox 360. Datum vydání PC a PS3 verze je zatím neznámé.

...

Tagy: akční remake 2D

Zdroje: CVG

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.