Ruku v ruce s tím jdou obecně mnohem lepší možnosti jak budete moct v herním světě fungovat a vůbec lepší interaktivita. Příliš mnoho konkrétních příkladů ze sebe tvůrci na videu nedostali, ale alespoň naznačili, že coby inkvizitor nebudete jen něčí poskok, ale naopak - nebudete jen členem nebo šéfem nějaké organizace, všechnu tu moc budete mít přímo ve svých virtuálních rukách a budete ji vykonávat přímo vy.
“Novou generaci RPGček vidíme v tom, že hráči budou mít naprostou svobodu. Chceme, abyste měli nad vším kontrolu a Inquisition je prvním krokem tímto směrem. Coby inkvizitor budete mít k dispozici řadu lidí, kterým říkáme agenti. Šikovné na tom, že pro vás pracují agenti namísto toho, aby vy jste byl agentem pracujícím pro někoho jiného, je, že je můžete vysílat na mise,” řekl na videu kreativní šéf vývoje, Mike Laidlaw.
Uvidíme jestli tvůrci přijdou s nějakým originálním zpracováním agentů, nebo to zpracují po vzoru Assassin’s Creed - buď je jen někde naklikáte v menu a pak v menu uvidíte výsledky, nebo je uvidíte přímo v herním světě kolem sebe a budete je moct přivolat. V Assassínovi to byl fajn přídavek a jestli to BioWare ještě vylepší, tím líp. Zdá se, že hra na mlčení končí a tak bychom na další video ze hry nemuseli snad čekat nijak dlouho.