zavřít

Demoverze samurajského RPG Nioh odemkne bonus do plné hry

PlayStation 4

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Čím dál tím více se Nioh profiluje jako kombinace Souls série a Onimushy, ovšem ve středověkém Japonsku a se vším, co k tomu patří, včetně mytologických monster. Což jí může poskytnout výhodu oproti už mírně okoukané estetice západního fantasy, která dnes v tomto žánru dominuje. Jak moc ale bude skutečně Team Ninja se svým akčním RPG blízko slibované nekompromisní obtížnosti, si můžete vyzkoušet koncem měsíce, kdy bude na několik dní k dispozici demo z alfa verze hry.

Demo najdete na PlayStation Store od 26. dubna do 5. května, a když si ho stáhnete a dohrajete (to je podmínka), dostanete v den vydání DLC The Mark of the Conqueror. Je to příjemná změna, protože bude hráče opravdu motivovat k hraní dema a překonávání všech nástrah.

Oznámení doprovází i nový trailer a musím říct, že na záběrech hra vypadá stále lépe. Ano, paralely se Souls sérií jsou zřejmé, tím spíše, že už se objevují i nápisy „jsi připravený zemřít?“ Pořád se mi ale zdá, že Team Ninja se vydá akčnější cestou, která bude mít blíže k Onimushe, jejíž adaptací původně Nioh měla být.

Rovněž nemá cenu se podivovat nad blonďatým samurajem. Hlavní hrdina se jmenuje William a jeho předlohou byla skutečná historická postava William Adams. Jde o prvního Angličana, který se v 16. století objevil v Japonsku, a stal se jedním z mála nejaponských samurajů. Jeho osudy inspirovaly Jamese Clavella k sepsání románu Šógun. Nicméně herní William je synem japonského feudála a Angličanky, stále ovšem v 16. století během období Sengoku.

Zatím nevíme, kdy Nioh na PS4 vyjde, ale zdá se, že původní plán stihnout rok 2016 klapne. Po dvanácti letech od oznámení už by bylo načase.

Tagy: středověk Japonsko akční RPG

Zdroje: All Games Delta

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.