zavřít

Dante nebo Nero? A kdo je V? Nový trailer na Devil May Cry 5 přidává otázky

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Když byl oznámený pátý díl Devil May Cry, zdálo se, že hlavním hrdinou bude opět Nero, byť tentokrát bez démonické ruky, kterou mu vzala neznámá postava v kápi (a já se vsadím, že jí je Vergil). Z nového traileru byste ale měli spíš pocit, že hlavním hrdinou bude zarostlý Dante a Nero mu jen vypomáhá. Dá se čekat, že nakonec budou obě dějové linie vyrovnané, víc než ve čtyřce, ale otázky neustávají.

Tou hlavní je, kdo je záhadný V, který se dostal na přebal hry. Tady dokonce řekne celou jednu větu a ukáže tvář. Mimochodem, cituje Williama Blakea, anglického básníka, malíře a všeuměla, který mimo jiné začal malovat sérii obrazů s tématem Dantovy Božské komedie (a pak zemřel). Nicméně v Devil May Cry 5 bude V klient, který si najme služby Neraa Danteho na likvidaci démonů. A kdo ví, třeba ono V odkazuje na Vergila...

Milé je, že se na scéně opět objevuje Trish a Lady (třeba budou zase hratelné jako v DMC4:SE), plus spousta drobných pomrknutí na fanoušky série. Dante, který se promění do Spardovy démonické podoby, mezi ně patří, byť to není poprvé v sérii. Třeba to ale tentokrát bude umět nativně a ne díky speciálnímu kostýmu za kompletaci hry.

Celkově se nemohu zbavit pocitu, že se možná s Dantem rozloučíme, tím spíš, že pětka by podle zákulisní šeptandy měla být završením příběhu „Synové Spardy“, tedy Danta a Vergila (který je Nerovým otcem). A popravdě, i když je s námi Dante nějaký ten pátek, dost by mi chyběl...

Capcom zveřejnili i hardwarové nároky PC verze, ovšem minimální a doporučené se liší jen grafikou. Nečekejte ale žádnou hrůzu. Intel Core i7-4770 s 3,4GHz, 8 GB paměti RAM a grafická karta Nvidia GeForce GTX760 (doporučená GTX960) dnes patří ke standardu, takže se nemusíte bát, že byste nejnovější DMC nerozjeli.

Tagy: Devil May Cry (série) akční bojovka

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.