zavřít

Chudák Jindřich. V novém traileru na Kingdom Come to zase odskáčou jeho rodiče

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Z popela vyhaslých životů se rodí jediná plodina – nenávist. Konkrétně tedy její specializovaná odrůda, touha po pomstě. Právě takovou rostlinku ke své smůle nevědomky vypěstoval král Zikmund, a ona se zachytila hluboko v duši chlapce jménem Jindřich. Chlapce se zasmušilým obličejem, mečem v ruce a velkolepým osudem před sebou. Přibližně takové nastínění příběhu Kingdom Come: Deliverance přináší nový trailer s názvem Born from Ashes.

Záleží na úhlu pohledu. Někdo by řekl, že Jindřich může být ještě rád za svoje štěstí. Přece jen ze své vydrancované vesnice, Stříbrné Skalice, vyvázl s více méně zdravou kůží. No jo, ale co jeho hlava? Milý Jindra si teď s sebou zaručeně ponese takové démony, že by možná bylo snazší padnout při obraně svých rodičů a přátel. Jenže to by pak holky a kluci z Warhorse neměli hlavního hrdinu, a to by byla škoda.

Příliš se mi nechce opět kritizovat nedokonalé obličejové animace, tak to vezmu z optimističtější stránky. Mám pocit, že se přece jen znatelně zlepšily, a konkrétně Jindřichův táta na mě působí a) technicky relativně povedeně, b) velice charismaticky. Doufám, že se v průběhu hry dočkáme nějakých flashbacků, protože by byla škoda o tak sympatickou postavu přijít hned v úvodní části celého dobrodružství.

Pokud jste pilně sledovali předchozí videa, v tom nejnovějším vás nejspíš nic moc nepřekvapí. Trailer se opět dotýká sousedských sporů mezi německými a českými vesničany, zase se hází trus na chalupu, a opět uvidíte náznak obří bitevní sekvence. Ta vypadá jako obvykle velice epicky, jen bych byl v případě rozsáhlejších potyček trochu opatrný, co se týče nevyhnutelného chaosu – ten mi trochu pokazil bitku předvedenou v nedávných záběrech z hraní.

Já si tak z videa odnáším dva hlavní poznatky. Zaprvé: Jindrovo brnění v jedné ze závěrečných scén je pěkné! Navíc by se jeho naleštěné kovové chrániče daly vmžiku použít jako zrcadlo. A zadruhé: googlení středověkých erbů může být bez znalosti správné heraldické terminologie docela zavádějící. „Zlatá růže na modrém poli“ na mě vyplivla Vítkovce, Rožmberky, pány z Hradce, a dokonce i znak obce Strmilova.

Ale ještě bych se rád vrátil k tématu brnění. Právě čtveřice exkluzivních zbrojí bude jedním z bonusů, který získáte výměnou za předobjednávku hry, například skrze Steam nebo oficiální stránky (cena je 50 euro na PC, 60 euro na konzole). Obrněné ohozy budou automaticky dostupné i podporovatelům z Kickstarteru. Kromě nich se ti důvěřivější z nás mohou těšit na nové mapy pokladů a oblasti k objevování. A na závěr připomenutí data vydání, které se snad už definitivně ustálilo na 13. února 2018.

Kingdom Come: Deliverance

Tagy: RPG historická česká hra

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.