Cesta myslí trpícího otce v MIND: Path to Thalamus právě vychází
zdroj: Archiv

Cesta myslí trpícího otce v MIND: Path to Thalamus právě vychází

6. 8. 2014 16:12 | Video | autor: Aleš Smutný |

Některé nezávislé hry sází na styl grafiky, jiné jdou spíše cestou realističnosti, klidně i v případě, že jejich hra vlastně vůbec není v realitě ukotvená. MIND: Path to Thalamus slibuje vážně pozoruhodnou hratelnost, v níž je samotné prostředí logickou hádankou, s níž se můžete nebo musíte popasovat. Což není filosofická myšlenka, ve hře skutečně najdete třicítku puzzlů, které jsou zakomponované do prostředí. Hlavní ale bude možnost ovlivňovat počasí a prostředí speciálními schopnostmi hlavního hrdiny.

Ten ale není žádným superhrdinou, či polobohem, ale naopak otcem, který putuje vlastní myslí sžíraný výčitkami. Doporučuji vám podívat se na trailer níže, který je prostě zcela pohlcující. Momenty, kdy zoufale probíháte bouří bičovaným domem a marně hledáte (asi) svou dceru jsou skvělé a zrovna v tomto případě celková úroveň grafiky ponoření do scény pomáhá.

Cílem bude dostat se z vlastní mysli do reality a snad najít i nějaké rozhřešení za nějaký čin či nenaplněný slib, který dal otec svému dítěti. V cestě mu ale stojí právě ony nevyřešené hádanky a překážky a podle všeho tu bude i nemalá kapka hororu, alespoň co se týče ukázaného domu. MIND: Path to Thalamus vyšla včera, koupit si ji můžete na Steamu za 13 eur, tedy teď ještě v dočasné slevě za 11 eur.

zdroj: Archiv

Nejnovější články