České akční RPG Reaper dostalo zelenou na Greenlightu
zdroj: Archiv

České akční RPG Reaper dostalo zelenou na Greenlightu

23. 1. 2014 16:03 | Video | autor: Ladislav Loukota |

Z boku viděné 2D akční RPG Reaper: Tale of a Pale Swordsman možná znají příznivci mobilních her. Pro iOS, Androidy či Windows Phone tenhle titul totiž vyšel už loni na 9. září a získal si solidní recenze na českém i zahraničním internetu. Nyní však Reaper po odkývání na Steam Greenlight zamíří i na počítače, na Steamu se totiž velmi rychle probojoval mezi největší tahouny nynějšího kola schvalování.

Svou zápletkou Reaper asi nikoho neohromí. Odehrává se ve světě, kde se rozhořela válka mezi mocným Impériem a kmeny oblasti Wilderness, zatímco se do lidského světa jako na potvoru vrátili i démoni. Podle recenzí mobilní verze však hra své putování maskuje humorem, akční RPG se navíc obejde jen s triviální zápletkou.

Podstatnější totiž je, že hratelnost postavená na stovkách předmětů, levelování skrze třicet skillů a rozhodování během questů šlape, jak má – 81% od recenzentů a 92% od fanoušků, to je poměrně působivé ocenění. To celé navíc s příjemnou, ačkoliv bohužel ne zcela originální stylizací. Stačilo jít o fous nekonvenčněji, a hrozilo by další Machinarium...

Zvětšit zdroj: Archiv
O tom, že se vývojáři ze studia Hexage nemusí bát o odbyt, svědčí i nízká doba mezi vyvěšení hry na Steamu a schválením – pouhé dva týdny, navíc se sympatickým 2. místem v aktuálním výběru. Z vývěsky a (nezodpovězené) otázky fanoušků zatím není úplně jasné, jestli se bude PC verze od mobilní nějak lišit, nechme se proto ještě překvapit.

...

Nejnovější články