Attack on Titan z vás udělá zabijáckého Spider-Mana
zdroj: tisková zpráva

Attack on Titan z vás udělá zabijáckého Spider-Mana

16. 5. 2016 14:03 | Video | autor: Aleš Smutný |

Koncept bojového postroje z Attack on Titan má velmi blízko ke stylu, jakým „létá“ Spider-Man a je dobrou zprávou, že vývojáři z Omega Force jej do své herní adaptace přetvořili v prakticky totožné podobě. Jak bude systém navigace v prostoru vypadat a tedy i samotné boje ukazuje dvojice videí. Díky nim si uděláte celkem přesný obrázek, jak náročná bude likvidace jednotlivých titánů a především, že bude potřeba kooperovat s dalšími postavami.

Jak vysvětluje druhé video, do týmu můžete přibrat až tři další rekruty, kteří se pak společně s vámi vrhnou na jednoho lidožravého obra. Tomu je lepší během útoku nejprve odetnou končetiny, což především omezí jeho schopnost útoku, kdy může útočníka prostě chytit a sníst. Doslova. Škoda, že ve videu není ukázaný podobně nepovedený útok, kdy někdo z týmu skončí jako svačinka, byť je vidět, jak z menu někteří vojáci vypadávají jako „Out,“ což se zdá být eufemismem pro „stal se potravou.“

zdroj: Archiv

Jak je vidět, ovládání systému nebude nic snadného, protože potřebujete vystřelovat lana do míst, odkud se zhoupnete pro další útok (nebo útěk). Stejně jako v předloze, i tady bude třeba doplňovat plyn, který vystřeluje lana a čepele, které se během akce otupují a lámou. Během poletování mezi budovami a titány budete moci i zadávat rozkazy členům týmu, kdy jim řeknete, na jakou část těla mají zaútočit apod.

Práce Omega Force, který stojí především za sérií Dynasty Warriors se nezapře. Akce vypadá dobře, velmi dynamicky a rychle, Zároveň ale prostředí působí dost chudě. Vzhledem k tomu, že titáni útočí v hustě obydlení oblasti by bylo hezké, kdyby mapy ukázaly trochu víc života a nesloužily jen jako strohé arény – byť se systémem zničitelných budov. Pořád je tedy otázka, zda dokáže Attack on Titan oslovit víc lidí, než jen fanoušky předlohy a anime či hraní adaptace. Dějově bude víceméně kopírovat dění známé z anime, o čemž jsme více psali zde. Hra vychází 26. srpna na PC, PS3, PS4, PS Vita a Xbox One.

zdroj: Archiv

Nejnovější články