Ambiciózní strategie Urban Empire chce spojit budování města s politikou
zdroj: Archiv

Ambiciózní strategie Urban Empire chce spojit budování města s politikou

21. 7. 2016 11:08 | Video | autor: Honza Konfršt |

Na rozdíly mezi vedením města v roli starosty a budováním města v roli stavitele se zaměřuje nové video z budovatelsko-politické strategie Urban Empire, která vyjde 20. ledna 2017, a když si ji už nyní koupíte na Steamu, dostanete slevu a k tomu balík historických budov navíc.

Tvůrci Urban Empire se zuby nehty brání označení své hry za čistě budovatelskou strategii, přestože v ní město plánovat a stavět budete. Tuhle tradiční činnost chtějí ale tvůrci ze studia Reborn okořenit politikou. Na začátku každé hry si vyberete, za kterou "starostovskou" dynastii chcete hrát, a pak následuje 200 let dlouhý boj s politickými oponenty, na jehož pozadí se snažíte budovat město tak, aby jeho obyvatelé byli maximálně spokojení.

Každá hra začíná okolo roku 1820 a je rozdělená do pěti časových období, ve kterých je třeba reagovat nejenom na více než 800 dynamicky se objevujících dobových událostí, ale i na zmíněné potřeby obyvatel a politické soupeře. Podstatný je na začátku výběr rodiny a postavy, za kterou chcete hrát. K dispozici jsou 4 rodiny, každá po 5 postavách. Stejně jako si v Civilizaci volbou vůdce a národa zároveň volíte bonusy na určité činnosti, tak v Urban Empire volbou rodiny určujete, jakým stylem budete město stavět a vládnout mu. Třeba rodina Kilgannonů se zaměřuje na rovnoprávnost a sociální spravedlnost, zatímco Sant’Eliasovi upřednostňují vědecký pokrok a vzdělání.

zdroj: Archiv

Na rozdíl od klasických budovatelských strategií není hráč v Urban Empire neomezený vládce. V řadě věcí totiž nerozhoduje, pouze je navrhuje městské radě. V rámci politické roviny hry si lze šikovnou manipulací nebo uplácením zajistit, že členové rady schválí jakýkoli hráčův návrh, ale pak jsou tu ještě občané se svými požadavky a názorem, který je třeba brát v potaz. Ať už se totiž rozhodnete vládnout demokraticky, nebo si ne zcela čestnými praktikami zajistíte, aby vám do vlády nikdo moc nekecal, pořád je hlavním cílem prosperita města a spokojenost jeho obyvatel. K jejímu dosažení vede celá řada cest a jejich volba je na vás. Můžete ji zajistit budováním moderních technologií, které si v průběhu hry odemknete (elektrifikace, tramvaje apod.), nebo naopak vstřícnou sociální politikou, která ale není zadarmo - někde ty peníze pro lidi získat musíte.

Urban Empire by měla nabídnout mix Civilizace a Cities: Skylines, což je hodně ambiciózní plán. Spojit dva typy her do jedné, aniž by ani jedna rovina nebyla plytká, je vždycky nesmírně obtížné. Jsem hodně zvědavý, jak se s tím tvůrci ze studia Reborn vypořádají...

Nejnovější články