Alicia Vikander se v prvním traileru na Tomb Raider představuje jako nová filmová Lara
zdroj: Archiv

Alicia Vikander se v prvním traileru na Tomb Raider představuje jako nová filmová Lara

20. 9. 2017 13:35 | Video | autor: Adam Homola |

Po několika zprávách a více či méně oficiálních fotkách z placu i z filmu tu konečně máme první trailer. Tomb Raider přitom není na stříbrném plátně žádným nováčkem, ale na oba filmy s Angelinou Jolie bych raději zapomněl a nebudu asi sám. Novou Laru Croft hraje švédská držitelka Oscara Alicia Vikander a dějově se filmový Tomb Raider nechává silně inspirovat stejnojmenným herním restartem z roku 2013.

Film ale nepůjde ve šlépějích hry. Namísto doslovné adaptace si půjde vlastní cestou, byť jsou některé styčné plochy viditelné na první pohled. Jako například loď, na které pluje Lara na své první velké dobrodružství a ze které skáče trochu podobně jako v traileru na hru.

Na ostrově ji pak ale čeká něco trochu jiného než ve hrách, ale nepřátelská organizace jménem Trinity zůstává. Její součástí je i hlavní záporák Mathias Vogel, kterého hraje Walton Goggins (Lincoln, Osm hrozných, Nespoutaný Django).

Ten se v traileru ale jenom mihne a mnohem víc je k vidění Lařin parťák Lu Ren. Filmový Tomb Raider měl vždycky štěstí na zajímavé herce ve vedlejších rolích a tam kde byl předtím Daniel Craig nebo Gerard Butler, je teď Daniel Wu, neboli filmový Ren.

zdroj: tisková zpráva

Wu už přitom zkušenosti s filmy podle her má – minulý rok si ve Warcraftu zahrál Gul’dana. Vedle nich v Tomb Raiderovi uvidíme ještě Dominica Westa jako Lařina otce. West si zahrál v třístovce, seriálu The Wire, nebo třeba filmovém muzikálu Chicago.

A samotná Vikander? Tu můžete znát hlavně z Ex Machiny, Dánské dívky, nebo posledního Jasona Bournea. Oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli získala minulý rok právě za Dánskou dívku.

Osobně nemám s Vikander jako novou Larou žádný velký problém, i když na mě na první pohled (navzdory perfektně věrnému oblečení) jako Lara zrovna nepůsobí. Spíš mi v traileru chybí nějaký výrazný (osobní či akční) moment.

zdroj: tisková zpráva

Jako ženská verze Indiana Jonese tak Tomb Raider zatím nevypadá a můžeme ostatně vzpomenout na teaser na čtvrtého Indyho. Tam stačilo na jedno stylové prásknutí bičem navázat decentním vtípkem a člověk hned zbystřil.

Uthaug holt ale není Spielberg. Norský režisér Roar Uthaug má za sebou několik projektů, především pak katastrofickou Vlnu. Tomb Raider v jeho rukách pořád může dopadnout dostatečně zajímavě a lákavě, i když se to prvnímu traileru zase tolik nedaří. Na Tomb Raidera si budete moct zajít do kin v březnu příštího roku.

První oficiální plakát k filmu:

855490-tomb-raider-movie-alicia-vikander-poster-1382x2048 zdroj: Archiv

Nejnovější články