Adrift vás okouzlí magickými deseti minutami ve stavu beztíže
zdroj: tisková zpráva

Adrift vás okouzlí magickými deseti minutami ve stavu beztíže

19. 10. 2015 13:57 | Video | autor: Aleš Smutný |

Osamocený astronaut na poničené vesmírné stanici. Malé zásoby kyslíku, stav beztíže a řada logických hádanek, které před vás vystaví vaše cesta domů, za přežitím. S každým novým videem se nezávislý Adrift rýsuje lépe a lépe a desetiminutová sekvence z hraní vás přesvědčí o tom, že tenhle kousek opravdu stojí za pozornost. A to ať už jej plánujete hrát se systémem virtuální reality a nebo si vystačíte s monitorem.

Samotný pohyb ve stavu beztíže vypadá skvostně, tím spíše, že kolem vás poletují více či méně užitečné trosky, které můžete zkoušet využít ve své cestě za přežitím. Upřímně řečeno, mám trochu obavy, že pocit z nulové gravitace a tedy dezorientace v prostoru může být se systémem Oculus Rift natolik sugestivní, že se slabším jedincům může dělat špatně.

Zajímavě vypadá samotný management kyslíku, bez kterého váš hrdina samozřejmě zemře a který funguje jako prvek limitující vaše zkoumání základny a jejího blízkého okolí. Adrift by tak měla spíše fungovat jako vesmírné pískoviště, kde se budete snažit dostat do dalších částí lodi a snad i do bezpečí, než nějaká lineární série puzzlů, jimiž musíte postupně projít. Hra vyjde začátkem příštího roku na PC a s odstupem i na PS4 a Xbox One.

zdroj: Archiv

Nejnovější články