zavřít

Zrušení oficiální lokalizace GTA: San Andreas

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jako v Kocourkově.

Tak si asi připadá každý člověk, který v uplynulém čtvrtroce sleduje dění kolem vydání hitu Grand Theft Auto: San Andreas v ČR. Posuďte sami postupný vývoj:

  • 22. března: na 99% prý bude oficiální česká verze hry v den evropské premiéry.
  • 20. dubna: Cenega dosud neobdržela lokalizační kit a objevují se první pochybnosti.
  • 25. dubna: česká verze v den evropské premiéry nebude, protože lokalizace v celé východní Evropě neschválil Rockstar, ale Cenega by ráda vytvořila alespoň dodatečný překlad.
  • 25. května: Cenega ohlásila přípravu pozdější české verze GTA: SA na červenec.
  • 6. května: upřesnění ohledně způsobu distribuce dodatečného CD, že práce na oficiální češtině už probíhají & že nebude smět být volně šířena po internetu.
  • a dnes dorazila pravděpodobně poslední tiskovka s dalším obratem o 180 stupňů:

    "Ze strany zahraničního vydavatele hry bohužel přišlo nařízení, které zakazuje původně plánovanou lokalizaci hry. Klasická edice PC verze Grand Theft Auto San Andreas tak vyjde v České republice na začátku července pouze s lokalizovanou krabicí a manuálem. Doporučená MOC klasické DVD edice je 1499 Kč."
Jako jasný viník této blamáže se může jevit Cenega Czech, která se do toho dost nešikovně zamotala, ale vše svádí na tvůrce hry z Rockstaru (Take 2). Jenže ti se ze svého pohledu na věc chovají naprosto logicky - proč by jako slavní vývojáři, kteří mají spoustu lákavějších nabídek k práci, měli poskytovat lokalizační kit / podporu / schvalovat překlad pro nějaký malý nevýznamný stát, kde se jejich bestselleru prodá stonásobně méně než v jiných neanglicky mluvících zemích světa? Ač to může znít divně, je potřeba si uvědomit, že hlavní důvod ve skutečnosti tkví v nízkém počtu originálek v ČR, resp. malé kupní síle zdejších obyvatel, ale to už by byl jiný příběh...

Update 20:00 - nicméně nemusíte vůbec zoufat - po dvou hodinách složitých jednání je nyní jisté, že čeština pro Grand Theft Auto: San Andreas určitě vznikne neoficiální cestou a že z tohoto řešení budou profitovat všichni domácí hráči, majitelé originálek i čtenáři Tiscali Games. Podrobnosti uveřejníme zítra :)
zdroj: PR, vlastní

jd

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.