zavřít

Zaklínač (The Witcher) - termín dema a patche, přijetí v cizině

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Platí pravidlo, že čím vzdálenější země od Varšavy, tím méně se hra líbila? + PŘÍBĚH BUDE POKRAČOVAT

Při říjnovém shrnutí prvních evropských recenzí se dala situace zakreslit kružítkem: zapíchnout ho na mapě do Varšavy a čím vzdáleněji sídlil magazín, tím menší hodnocení udělil. Nejen proto bylo velkým otazníkem, jak se Zaklínač ujme za velkou louží. Málokdo čekal, že to bude stejně dobře jako u nás, spíš šlo o to, zda se tam na něj nebudou dívat skrz prsty kvůli pro ně nevšední tématice i názvu. Kupodivu ho Američané přijali velmi pozitivně a vytkli mu vedle známých neduhů jen věci jako dabing či místy nepovedený překlad do angličtiny: GameSpot 85%, to samé IGN, GameInformer 80%, GameSpy 90%, ActionTrip 91%. Svůj vliv na to možná mělo i aktuální sucho na poli RPG (konkuroval jen NWN2 datadisk). Nejnižší známky sklidil v britských médiích - EDGE 50%, PC Gamer UK 67%, PC Format 60% - hlavně kvůli řešení soubojů. Češi však mají jasno: z více než padesáti čtenářských recenzí na Xzone průměr 93% a z třinácti magazínových recenzí průměr 87%.

Co bude následovat? Zhruba 7. prosince se objeví zásadní patch 1.2, který podle fanstránky "urychlí nahrávací a ukládací časy a také vyřeší řadu designových, herních a grafických problémů, což by mělo výrazně zlepšit celý zážitek ze hry". Michał Kiciński, ředitel a zakladatel polského CD Projektu, v nedávném interview sportovně přiznal některé technické nedostatky způsobené tím, že nemají tolik zkušeností jako vývojáři třeba z Blizzardu, ani si nemohli dovolit hru odkládat do doby, než bude perfektní. Nyní připravují hratelné demo, které se podle našich informací objeví druhý týden v prosinci a mělo by existovat i v češtině.

Na přibližně tu samou (před)vánoční dobu se plánuje editor / balík nástrojů, s nimiž bude moci každý vytvořit vlastní dobrodružství (což však má být poměrně složité). První takové kutí přímo v CDP Red Studiu, aby předvedli, co vše lze s toolsetem dokázat, a tento přídavek dají zdarma ke stažení každému, kdo si hru zaregistruje (domácí vydavatel se bude snažit, aby i addon byl lokalizován). Jisté je, že Zaklínač bude pokračovat, byť ještě není rozhodnuto, jestli formou datadisku nebo pokračování. Má každopádně být pouze začátkem vysoce kvalitních her od této firmy - jak říká její šéf: her s duší a vytvořených s láskou, nikoli her, které jsou jen výsledkem průzkumů trhu a štědrých marketingových rozpočtů :)

zdroj: uvedené weby, vlastní, RPGcodex

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.