Zahrajte si Half-Life 2 s novou (a lepší) grafikou
zdroj: Archiv

Zahrajte si Half-Life 2 s novou (a lepší) grafikou

26. 3. 2015 15:34 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Všechny hry stárnou, přiznejme si to. Nicméně ty nejlepší stárnou maximálně tak graficky a pokud na tom zrovna u daného žánru záleží, najde se obvykle nějaký ten nadšenec, který hru pomocí modu vylepší, aby to stárnutí nebylo zase tak vidět. Tentokrát se celá skupinka nadšenců kolem Filipa Victora vrhla na Half-Life 2 a výsledkem jejich práce je Half-Life 2: Update, masivní vizuální úprava původní hry, kterou si od zítřka můžete zdarma stáhnout na Steamu.

Popis modu hovoří za vše. Dočkáte se v něm kompletního předělání světelných efektů, detailních stínů a plného HDR nasvícení. Lépe bude vypadat mlha a vylepšení se dočkají částicové efekty. Opraven byl prý bezpočet bugů a to jak vizuálních, tak těch herních. Dalším bonusem bude komentářový mód, v jehož rámci známí členové komunity kolem Half-Life 2 na Youtube namluvili desítky zajímavostí a postřehů, které pak ve hře můžete aktivovat a poslechnout.

Tohle vše samozřejmě bude zdarma ke stažení na této adrese. Samotný Update kromě zmíněného komentáře mít hlavní sílu v tom, že hru prostě učeše tak, aby pro hráče uvyklého dnešní grafiky nebyl přechod k ní tolik do očí bijící. Nicméně jak vám ukáže video níže ve srovnání původní verze hry a té nové, Half-Life 2 sice občas ukazuje ohlodání zubem času, ale pořád je to pěkná a atmosférická hra i bez Updatu. Zatímco druhé z videí se věnuje jen porovnání obou verzí hry, to první vám názorně předvede co vše v Half-Life 2: Update najdete.

Nejnovější články