Wolfenstein pod lupou a další články z Konzolista.cz
zdroj: Archiv

Wolfenstein pod lupou a další články z Konzolista.cz

18. 5. 2013 10:27 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Uplynulý týden byl bohatý na oznámení nových her a obecně na zajímavé události ze světa konzolí a konzolových her. Odhalení Gran Turismo 6, prodejní čísla celé série Gran Turismo, představení nové Scribblenauts hry nebo zvěsti o ZombiU 2 a nové Mass Effect hře - o tom všem vás kolegové z partnerské stránky Konzolista.cz zevrubně informovali a odkazy na tyto a další informace články najdete v článku. Krom jiných lze zmínit třeba souhrn informací o Wolfenstein: The New Order, popřípadě recenzi digitálně šířeného titulu Sacred Citadel. Více se dozvíte po rozkliku v článku.

Oficiální PS4 stránka potvrzuje PS Vita remote play u všech her - Když Sony v únoru oznámila svoji next-gen konzoli Playstation 4, Mark Cerny řekl, že bude možné všechny hry streamovat do handheldu Playstation Vita skrze funkci remote play. Poté Sony upřesnila, že tato funkce možná nebude dostupná hned na začátku, ale bude se snažit, aby byla dostupná co nejdříve. Nyní se ovšem zdá, že bude hned na startu.

Zvětšit zdroj: Archiv

Yamauchi: Gran Turismo 6 by mohlo vyjít na PS4 - Sony v týdnu oznámila závodní hru Gran Turismo 6 pro Playstation 3. Bylo trochu překvapením, že nebyla oznámena i next-gen verze, o níž Sony zatím mlčí, ale něco málo naznačil tvůrce Gran Turismo série, Kazunori Yamauchi. Po prezentaci řekl, že na Playstation 4 verzi neustále myslí a pravděpodobně se jí dočkáme později, možná už příští rok.

Zvětšit zdroj: Archiv

The Last of Us je hotova, vyjde v polovině příštího měsíce - Akční hororovka The Last of Us měla vyjít původně v květnu, ale vývojářům z Naughty Dog se několik věcí nezdálo, takže se rozhodli o měsíční odložení. To už ale dodrží, protože jak nedávno oznámil na svém twitteru prezident Naughty Dog, Christophe Balestra, nyní se vše kompletuje, takže GOLD status je otázkou jen několika dalších hodin.

Zvětšit zdroj: Archiv

Podívejte se na nový trailer z Pokemon X/Y - Na Nintendo 3DS se do konce letošního roku dostane celá řada velkých her. Velká očekávání jsou vkládána do pokračování populární RPG série Pokemon, které tentokrát ponese označení X nebo Y. Nyní Nintendo vydalo na tuto svoji očekávanou novinku trailer, která ukazuje jednak doposud nezveřejněné záběry ze hry, ale také představuje čtyři úplně nové Pokémony – Fletchling, Gogoat, Pancham a Helioptile.

Zvětšit zdroj: Archiv

Bioware se rozpovídalo o možném spin-offu série Mass Effect - Už nějakou tu dobu víme, že studio Bioware v Montrealu připravuje nový díl Mass Effect, který poběží na Frostbite 3 enginu studia DICE a vyjde pravděpodobně na next-gen konzole. V minulosti jsme se dočkali potvrzení, že nemáme očekávat regulérní čtvrtý díl, ale spíše něco úplně nového, co bude původní trilogii doplňovat. Pravděpodobně tak půjde o spin-off, přičemž nyní vývojáři naznačili, kolem jaké postavy by se mohl točit. Pro Oficiální Xbox magazín se o možných plánech rozpovídal hlavní designér Mass Effect série, Casey Hudson.

Zvětšit zdroj: Archiv

Namco Bandai oznamuje Pac-Man and the Ghostly Adventures - Jedna z nejznámějších videoherních postaviček, Pac-man, už delší dobu čeká na nějaké to nové dobrodružství, kterým by se připomenula svým fanouškům. Herní vydavatel Namco Bandai dlouho hledal způsob, jak tohoto hrdinu vrátit na naše obrazovky, až ho nyní našel a oznámil hru Pac-Man and the Ghostly Adventures, která vyjde letos na podzim.

Zvětšit zdroj: Archiv

UbiSoft plánuje ZombiU 2 - Jednou z nejlepších her na konzoli Nintendo Wii U je hororová akce ZombiU. Té se prodalo do dnešního dne zhruba půl milionu kopií, což zřejmě UbiSoftu stačí, protože jak nyní prozradil na svém twitteru kreativní ředitel studia Ubisoft Montpelier, Jean-Philippe Caro, v současnosti pracují na prototypu druhého dílu, ale je příliš brzy sdělit konkrétnější informace.

Zvětšit zdroj: Archiv

Gran Turismo série se prodalo 70 milionů kopií - Ačkoliv má Sony ve svém katalogu spoustu silných herních značek, jmenovat můžeme třeba Uncharted, Ratchet and Clank nebo Killzone, jedna jim všem vládne. Tou je pochopitelně Gran Turismo. Tato závodní hra si omotala kolem prstů miliony fanoušků závodního žánru, což dokumentují i v týdnu zveřejněná prodejní čísla.

Zvětšit zdroj: Archiv

Pražské studio Grip Games oznámilo hru Atomic Ninjas - Pražské studio Grip Games stojící za úspěšnými a hlavně i kvalitními hrami MiniSquadron, 5-in-1 Arcade Hits, One Epic Game nebo naposled Foosball 2012 v týdnu oznámilo svůj další projekt, kterým je akční multiplayerová řežba Atomic Ninjas. Asi nepřekvapí, že je opět určena pro konzole Playstation 3 a Playstation Vita.

Zvětšit zdroj: Archiv

Oznámení Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure - Ačkoliv se většině her od třetích stran na konzolích od Nintenda nedaří, najdou se i výjimky. Mezi ty se řadí i série Scribblenauts, která se letos na podzim rozroste o nový díl Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure. Jak už název napovídá, ve hře nás čeká klasická hratelnost založená na řešení logických problémů, ovšem nyní i s postavičkami z DC univerza, které má Warner Bros pod palcem.

Zvětšit zdroj: Archiv

Putty Squad se vrátí letos v létě pro všechny platformy + trailer - Hra Putty Squad byla na Amize jednou z nejoblíbenějších plošinovek, na kterou hráči i dnes s radostí vzpomínají. Není proto divu, že když byl před časem oznámen nový díl pro platformy od Sony, zavládlo velké nadšení. Nyní vývojáři ze studia System 3 oznámili, že ačkoliv poslední měsíce mlčeli a nevypouštěli žádné informace, na hře neustále tvrdě pracují a vyjde letos v létě pro všechny hlavní platformy, tedy Playstation 3, Xbox 360, Nintendo Wii U, Nintendo 3DS a Playstation Vita.

Zvětšit zdroj: Archiv

Nejnovější články