zavřít

Vybíráme z předběžného přístupu – Upíří karty, lyžařské skokánky a Rocket League naruby

Windows

- Téma autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Minulý týden si veškerou pozornost z early access her přivlastnila česká novinka Mashinky (článek, Steam). Možná si řeknete, že se ta pozornost týká jen českého trhu, ale opak je pravdou. Mashinky jsou aktuálně na prvním místě v prodejnosti na Steamu a vytlačili tak monstrozitu PlayerUnknown’s Battlegrounds. Ale ve stínu mašinek se i tak najde minimálně pět dalších zajímavých kousků. Třeba upírská karetní hra s absencí mikrotransakcí, logické stavění lanovek, e-sportové koule, placaté fantasy dobrodružství a stejně tak placatá střílečka pro dva.

VEmpire – The Kings of Darkness

Neuplyne měsíc, možná neuplyne ani týden, aniž by se někdo nepokusil svézt na stále trvající vlně úspěchu karetní hry Hearthstone. Většinou se podobně smýšlející autoři spálí, když se jim nepodaří přitáhnout dostatečné množství hráčů. Nikdo přece nechce pravidelně investovat do liduprázdné hry. Těžko říct, kolik lidí se ponoří do VEmpire, ale jedno je jisté – tady vás žádné mikrotransakce nečekají.

VEmpire – The Kings of Darknes je totiž kompletní karetní hra za jednorázový vstupní poplatek. Nejsou zde žádné boostery ani obchod s kartami vysávající vaši peněženku. Jednoduše naskočíte, zvolíte si jednu ze čtyř upírských frakcí vytvořených podle skutečného rodu Habsburků a zahrajete si s kamarádem, online s cizinci nebo potrénujete proti počítači.

Jádro hry tvoří takzvaný deckbuilding, populární mechanismus ve světě fyzických stolních her. Začínáte s balíčkem o deseti kartách a postupně si v průběhu herní partie přikupujete nové karty z nabídky a otevíráte si nové možnosti. Nabídka je přitom tvořena kartami z vaší frakce, ale i frakce soupeře, což hře dodává další úroveň variability. Cílem je zrušit soupeřovu říši a ubránit přitom tu svoji. Pokud si chcete jen tak zahrát karetní hru a ty papírové nepřipadají z nějakého důvodu v úvahu, možná by VEmpire stála za hřích.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? Několik měsíců.
Bude se cena zvyšovat? Ano, průběžně s přidaným obsahem.

Vyvíjí: Wolfgang Lueger | Vydává: Vempire Entertainment | Cena: 13,99 eur | Steam

vempire 2

Carried Away

Na fyzice založené puzzle hry se stavěním mostů patří mezi malé stálice trhu, ať už je řeč o Bridge Constructor nebo třeba Poly Bridge. Carried Away vypadá jako blízký příbuzný druhé jmenované, akorát v ní nepřekonáváte hluboké propasti auty, ale zasněžené vrcholky na lyžích.

Více jak 50 předpřipravených úrovní otestuje vaše budovatelské schopnosti. Někdy musíte jednoduše vyvézt rekreační sportovce na vrcholek hory, jindy jim do cesty postavit příhodný skokánek. Vše podléhá fyzice, takže si musíte dát pozor na váhu konstrukce a cestujících, počítat s prověšením lanoví, vypočítat dopad po skokánku atd.

Hra vám dokonce dovolí ovládat samotné postavičky, předvést pár parádiček, típnout z toho gif a ten sdílet přátelům. A pokud máte bujnou představivost, můžete jim díky Steam Worskhop nasdílet i vámi vytvořené puzzly ve zdejším editoru.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? 6 – 12 měsíců.
Bude se cena zvyšovat? Ano, po dokončení.

Vyvíjí a vydává: Huge Calf Studios | Cena: 8,99 eur | Steam

carried away header

BattleCore Arena

Napadlo vás někdy při hraní Rocket League, jaké by to bylo nechat auta auty a zkusit si zahrát roli nebohého míče? Že ne? No, vývojáře z Cosmic Ray Studio zjevně ano. Jednoduše nahradili vozidla koulemi, odstranili brány a naopak přidali munici. Aneb, další studio se snaží prosadit se svým neotřelým nápadem v e-sportu.

Heslem hratelnosti je jednoduchost. Stačí jen vytlačit soupeře z plošiny nebo ho rozstřílet na hadry ve dvou různých módech – týmový a Juggernaut. Týmový mód nabízí hru 1v1, 2v2 a 3v3, kde po pěti minutách zvítězí tým s více killy.

Juggernaut z vás udělá obří kouli, ve které musíte po tři minuty čelit přesile soupeřů (od 1v2 až po 1v5). Prohrajete, pokud vás třikrát vytlačí z plošiny. V opačném případě boucháte šampaňské. Nutno dodat, že v tuto chvíli byste soupeře v BattleCore Arena hledali asi marně, ale třeba se dostane do povědomí a bude to populární, zábavná hra.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? 2 – 6 měsíců.
Bude se cena zvyšovat? Ne.

Vyvíjí a vydává: Cosmic Ray Studio | Cena: 11,99 eur (do 11. října 7,19 eur) | Steam

battlecore

Regions of Ruin

Poměrně originální tower defense plošinovka Kingdom se dočkala slušné popularity a verze New Lands alespoň trochu rozšířila jinak docela omezené možnosti. Ale jedna věc mi při hraní i přesto chyběla. Pořádné RPG prvky. Těmi se může chlubit Regions of Ruin, která se inspirací v Kingdom netají, což potvrzují sami tvůrci a grafické zpracování.

Ale tentokrát není na prvním místě obrana domoviny, ale klasické fantasy putování neznámou krajinou. Regions of Ruin nabízí otevřený (nevygenerovaný) svět, který vás omezuje jen pohybem zleva doprava. V něm plníte questy, vybavujete si postavu novým brněním a zbraněmi, rozdělujete bodíky do stromu dovedností a v konečném důsledku si opravdu postavíte vlastní vesnici, najmete obyvatele, některé pošlete do dolů a jiné do boje. Nic víc, nic míň.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? Maximálně 6 měsíců.
Bude se cena zvyšovat? Ano, po dokončení pravděpodobně na 25 eur.

Vyvíjí: Vox | Vydává: Poysky Productions, Phangd | Cena: 16,99 eur (do 12. října 14,44 eur) | Steam

region of ruin

Trespassers

No nenaštvalo by vás to? To si takhle v klidu močíte po boku kamaráda na kopci za městem, když tu náhle město zmizí z mapy vlivem dopadu atomovky a ke všemu vás tlaková vlna odhodí desítky metrů pryč a zanechá potřísněného vlastní tekutinou v příkopu. Co uděláte? Brutálním způsobem se pomstíte na celé zmutované společnosti.

Sami nebo s kamarádem se vrhnete do víru frenetické akce, kde se váha vystřílených nábojnic rovná váze prolité krve. V pohledu z boku masakrujete vše, co se hýbe (kromě vašeho kamaráda), vylepšujete si postavu a kupujete si modifikace na své zbraně, zatímco v pohledu shora jezdíte volně po městě a hledáte další místo pro vydovádění se. Ideální kratochvíle na večer.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? Několik neurčitých měsíců.
Bude se cena zvyšovat? Ano, průběžně s přidaným obsahem.

Vyvíjí a vydává: CrazyBits Studios | Cena: 7,99 eur (do 13. října 6,39 eur) | Steam

trespassers

Tagy: early access vybiramezearlyaccess

Zdroje: Steam

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.