zavřít

Vybíráme z předběžného přístupu – galaktická mlátička, neonové závody a tahová arénovka

Windows

- Téma autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

S velkými tříáčkovými tituly za zády a prakticky ničím veleočekáváným před námi máme zaděláno na zimní okurkovou sezónu. A jak se z uplynulého týdne zdá, netýká se to jen známých firem, ale i malých indie vývojářů. Do early accessu totiž přiteklo výrazně méně her, ale některé z nich přesto rozhodně stojí za zmínku. Na světlo se mi podařilo vytáhnout pěknou sólo tahovku, ztřeštěné závody, zajímavě stylizovanou mlátičku, logickou oddechovku a multiplayerovou střílečku.

Prodigy Tactics

Náš seznam odpálíme docela slušně vypadající tahovou arénovkou Prodigy Tactics. I když slovo aréna okamžitě evokuje multiplayer, v tomto případě se jedná o hru čistě pro jednoho hráče, takže se nemusíte bát o dostupnost protivníků. Těmi zde jsou monstra všech druhů a tvarů, jelikož se nacházíte v dalším z tisíce fantasy světů.

Hroutící se svět zachraňujete s partičkou zázračných dětí (Prodigies) v taktických arénových soubojích, hezky jeden na jednoho. Prodigy Tactics vyčnívá nad ostatními early accessy hned třemi tutoriály, kromě kterých momentálně nabízí ještě trénink a mód Bastion. V něm čelíte sedmi vlnám nepřátel ve dvou různých arénách s nabídkou devíti hrdinů.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? 6-12 měsíců.
Bude se cena zvyšovat?
Ano, s přidaným obsahem.

Vyvíjí: Hanakai Studio | Vydává: Forever Entertainment | Cena: 14,99 eur | Steam

prodigy tactics

Party Chasers

Z čistokrevného singlu se teď přenesme do čistokrevného multiplayeru. Party Chasers totiž vzdávají hold klasikám jako Wrecked, Mashed a Micro Machines, přičemž svým vizuálem pomrkávají směrem k Tronovi. Ale není to zcela klasická závodní hra pro čtyři hráče, jak by se mohlo na první pohled zdát. Party Chasers totiž přetékají variabilitou, která se jen tak nevidí.

Tvůrci si dali záležet na ručně dělaných tratích, ale zároveň vám dávají k dispozici nejmocnější nástroj znovuhratelnsoti – procedurální generování. K tomu si připočtěte přes 60 herních módů (jako vážně) a komplexní možnosti úpravy úplně všeho. Nechybí samozřejmě volba vozidel, ale můžete si hrát i s jejich rychlostí, zrychlením a ovladatelností. Volíte si power-upy, měníte tempo závodů, přepínáte se do top-down pohledu, hrajete s přáteli na rozdělené obrazovce… A tím to zdaleka nekončí. Do budoucna se počítá s podporou až osmi hráčů.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? 12 měsíců.
Bude se cena zvyšovat?
Ano, po dokončení.

Vyvíjí a vydává: Giant Margarita | Cena: 9,99 eur | Steam

party chasers

Punch Planet

Roy je galaktický detektiv, kterého kdosi obvinil z vraždy nejvyššího stupně. Své jméno očistí jedině tak, že se vydá na planetu K-O známou jako planeta Punch, kde vyhledá a před soud dopraví skutečného vraha. Dějovou zápletku bychom měli za sebou, je čas vrhnout se do bitky.

Punch Planet je typickou 2D mlátičkou s netypickou grafickou stránkou a příběhovým zasazením. Příběh zde přitom není jen pozlátkem, ale skutečně vás (někdy v budoucnu) čeká kompletní sólo kampaň. Do té doby je vám plně k dispozici lokální i online řežba pro dva hráče, kteří se mohou chopit drsňáka Roye, fialového vlka, namakané Ripleyové nebo rozměrné Nicky Minaj (jde samozřejmě jen o obrazná přirovnání).

Každá z postav má vlastní styl boje, ale všem jsou společné dva hlavní mechanismy – energie a čas. Utracením jednoho a více bodů energie vyvoláte mocné útoky, zatímco vyčerpáním nabitého ukazatele času se vrátíte o vteřinu zpět, což dává prostor zajímavým kombům. V plné hře bude 8 postav, příběhový mód a arkádové módy.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? Klidně i 2 roky.
Bude se cena zvyšovat?
Ano, s přidaným obsahem.

Vyvíjí a vydává: Sector-K Games | Cena: 19,99 eur | Steam

punch planet

ERMO

Po všech těch kompetitivních titulech si dáme něco velice nevinného. ERMO je logická hra plná harmonie a vnitřního míru. Cena dává tušit, že vás nic velkého nečeká, i když na poměry puzzlů se nejedná o žádného drobka. Na každý pád se nemáte potit, ale odpočinout si od rušného každodenního života.

V ERMO děláte v podstatě jen čtyři věci – hýbete všemi bloky doleva, doprava, nahoru a nebo, pozor, to je důležité, dolů. Děláte to proto, abyste do jedné řady zarovnali bloky jedné barvy a tím přešli do další ze stovky (později dvoustovky) úrovní. Každou z nich pak musíte zvládnout pod určitý počet tahů a harmonii vám naruší překážky s různými efekty.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? 1 měsíc.
Bude se cena zvyšovat?
Ano, po dokončení.

Vyvíjí a vydává: Nonostante Games | Cena: 1,99 eur | Steam

ermo

Metro Conflict: The Origin

Už předchozí hra z tohoto seznamu zaváněla okurkami, ale stále jde o poměrně smysluplný produkt na trhu. To samé už bohužel s klidným svědomím nemohu říct o Metro Conflict: The Origin. Ne že by to byla nutně špatná hra, to ostatně ani nemohu bez pořádného vyzkoušení posoudit, ale vážně chceme další multiplayerovou střílečku z blízké budoucnosti, kde se navzájem střílejí dvě generické frakce o nezajímavou nadvládu nad světem?

Pro podobné kratochvíle myslím bohatě postačí série Call of Duty, Overwatch a jim podobní. Přesto se Metro Conflict: The Origin z prvních pár reakcí hráčům líbí, za což může 12 unikátních postav s různými schopnostmi, rychle odsýpající zápasy a asi i příjemná cena. Hra navíc vychází z hůře dohledatelné Metro Conflict, díky čemuž má slušnou základnu hráčů a nemusí tak nutně trpět nekonečným čekáním v matchmakingu.

Jak dlouho potrvá předběžný přístup? 6 měsíců.
Bude se cena zvyšovat?
Ne.

Vyvíjí a vydává: Red Duck | Cena: 19,99 eur | Steam

metro conflict

Tagy: early access vybiramezearlyaccess

Zdroje: Steam

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.