Virtuální realita bude podle vývojářů EVE smysluplnější než reálný svět
zdroj: tisková zpráva

Virtuální realita bude podle vývojářů EVE smysluplnější než reálný svět

21. 3. 2014 16:48 | Téma | autor: Adam Homola |

Pamatujete když bylo před pár lety v herním (a nejen herním) průmyslu velké téma 3D? Tlačila ho hlavně Sony, ale lidé tak nějak dali najevo, že tudy cesta nevede. Virtuální realita je jiné, mnohem silnější kafe a právě virtuální realita je velkým tématem na letošním GDC. Nejen že se tam ukazuje nový Oculus Rift, jedna z exkluzivních her na Rift, EVE: Valkyrie, se oznámila i pro Project Morpheus od Sony.

Když už na GDC nejste, tak se alespoň můžete podívat na nové záběry z hraní EVE: Valkyrie, které vypadají slibně už takhle na 2D monitoru. A co teprve při hraní s virtuální realitou. PC Gamer si na chvíli popovídal s vývojáři z CCP Games, ale na aktuální hry vlastně ani moc nedošlo. Hlavním tématem byla virtuální realita nikoliv nyní, ale v blízké budoucnosti. A možná se budete divit, ale některé scénáře zní pomalu jako z Matrixu, nebo Cyberpunku.

Podle CCP se totiž virtuální realita v současné době velice rychle mění z “té divné novoty” na něco, co naprosto zásadní změní svět interaktivity. Pár let to ještě bude trvat, ale na dobré cestě to zatím bez pochyby je. Například za takových dvacet let bychom mohli ve virtuální realitě nejen žít, ale klidně v ní i pracovat. Spánek, jídlo a podobné věci musíme řešit stále v realitě, ale zbytek bychom mohli dělat v realitě virtuální.

Taková EVE: Online má vlastní ekonomický systém, ze kterého když to umíte, můžou kápnout i nemalé reálné peníze. Není tedy těžké představit si že se ráno vzbudíte, provedete ranní hygienu, dáte si něco na zub a pak místo cesty do práce půjdete zpátky do pokoje, nasadíte si na hlavu Oculus a začne normální pracovní šichta. Pak už to nemá daleko od toho, kdy si v takové virtuální realitě můžete vydělávat nejen na nájem, ale regulérně na všechno.

...

Šéf CCP Hilmar Petursson zašel ve spekulacích ještě trošku dál a předvídá, že díky virtuální realitě by si mohl každý dopřát takovou životní úroveň, po které touží. V reálu není možné, aby si žil úplně každý tak, jak by si přál, ale ve virtuálním světě není problém vlastnit vilu, chatu, jachtu, letadlo... Prostě všechno, co byste mohli chtít, ale je to nedostupné. To už pak zavání trochu sci-fi tématikou, kterou vídáme v různých filmech či knihách, ale technologie jde tak rychle dopředu, že něco takového není asi tak daleko, tak by se mohlo zdát.

“Nemyslím si, že Oculus by byla jediná firma, která přemýšlí nad produkováním virtuální reality pro PC. Očekávám, že jich bude mnohem více. A to my chceme. Chceme, aby tu byly virtuální světy které jsou smysluplnější než reálný svět a chceme v našem průmyslu tuhle změnu vidět. A nejen v našem průmyslu - a teď ani moc nepřeháním - uvidíme změnu ve stavu lidí obecně,” řekl v rozhovoru pro PC Gamer CMO v CCP, David Reid.

Nejnovější články