Valve zakročili a v případě možného podvodu Journey of Light vrací peníze
zdroj: tisková zpráva

Valve zakročili a v případě možného podvodu Journey of Light vrací peníze

7. 8. 2015 16:15 | Téma | autor: Adam Homola |

Není to tak dávno, co Valve přidali do Steamu možnost zažádat si o vrácení peněz například tehdy, když vám hra nefunguje. Má to ale svá omezení - nesmíte hrát hru déle než dvě hodiny a zažádat můžete maximálně do 14 dnů od koupě. Obě omezení teď ale v případě jedné hry padla a Valve nabízí možnost vrácení peněz komukoliv, kdo si koupil Journey of the Light. Bez ohledu na to kdy jste si hru koupili a jak dlouho jste ji hráli. Podle všeho to totiž vypadá na pořádný podvod a snahu obrat hráče o peníze.

Ale nejdřív popořadě. Na Steamu se objevila hra Journey of the Light, která se chlubí vysokou obtížností napříč všemi svými sedmi úrovněmi. Problém je, že úroveň je ve hře velmi pravděpodobně jen jedna. Alespoň se zatím do druhé úrovně nikdo nedostal a hráči se dokonce prohrabali soubory aby zjistili, že tady něco nehraje a že se do pozdějších úrovní nejde dostat, jak reportuje PCGamesN.

To přirozeně vyvolalo stížnosti adresované jedinému vývojáři, který na oplátku tvrdil, že úrovně ve hře jsou. Stačí se prý podívat na Steam Trading Cards, kde je malá nápověda jak pokořit první úroveň. Vtip je v tom, že Trading Cards vám hra dá až po dvou hodinách hraní, tedy přesně poté, kdy vám vyprší limit na možnost zažádat si o vrácení peněz. Tady už začalo přituhovat a vývojář, který si říká Lord Kres, přišel s výmluvami a omluvami.

Prý se něco šeredně pokazilo ve chvíli, kdy hru patchoval. Omluvil se s tím, že se pokusí vrátit hru do původního stavu. Krátce poté následovalo další oznámení: hru do původního stavu vrátil a teď bude ony údajně chybějící levely testovat. To bylo 5. srpna. Ještě ten den ale zasáhli Valve, zřejmě na základě stížností a reportů samotných hráčů a na komunitní stránce Oznámení na Steamu napsali, že za Journey of the Light vrátí peníze, pokud si o to zažádáte.

A to bez ohledu na to, jestli jste hráli půl hodiny, dvě hodiny, nebo 24 hodin. Stejně tak nezáleželo na tom kdy jste si hru koupili. Pikantní jsou také výsledky detektivní práce hráčů. Ti přišli například to, že některé assety Lord Kress nevytvořil, jen si je prostě koupil a hru z nich poskládal do určité míry dohromady. Což samozřejmě není nic neobvyklého a není to špatně, ale podezření, že jde pouze o podvod, to přeci jen trochu podporuje.

Případ, pokud tomu tak můžeme říkat, ale stále není uzavřený. Nemůžeme tak s definitivní platností vynášet obvinění o tom, že Lord Kres je podvodník a že chtěl všechny okrást. Na první pohled tomu ale všechno nasvědčuje a zřejmě je toho názoru i Valve, ostatně hru si už na Steamu koupit nemůžete.

Vývojář mezitím na Steamu v Oznámeních nekomunikuje, ale na jeho obranu je potřeba napsat, že na svém Twitteru publikoval fotku zlomené ruky a zdravotního problému s okem, což mu prý činí problémy při vývoji a při opravování oné chyby s buildem a patchem. Na druhou stranu přitom sám na Twitteru nabádá hráče, aby využili možnosti pro vrácení peněz, pokud chtějí. Stejně jako tuto možnost zmínil ve svých updatech na komunitní stránce hry.

Věřit můžete které straně chcete, nicméně je příjemné vidět, že Valve nespí a když něco vypadá jako podvod (viz vlákno na Imgur), zasáhne. Pokud tedy čirou náhodou patříte mezi majitele Journey of the Light a cítíte se být podvedeni, stačí jít na Support stránku na Steamu a zažádat o vrácení peněz

Nejnovější články