V rozšíření Hearthstone: Rise of Shadows si zahrajete za bandu padouchů
zdroj: tisková zpráva

V rozšíření Hearthstone: Rise of Shadows si zahrajete za bandu padouchů

15. 3. 2019 13:58 | Téma | autor: Václav Pecháček |

Slunce zapadlo, vesnice se ponořila do mrtvého ticha, hřbitovní listí rozehnal náhlý vítr. A na potemnělém nebi se zjevilo pět ještě hlubších stínů. Konečně vám můžu prozradit zbytek toho, co jsem se dozvěděl na hearthstonovém eventu v Paříži. O velkém zaměření na singleplayer a (staro)nové hráče jsem už psal. Teď nastal čas vyjevit, jaké hrůzy stojí za novým rozšířením Hearthstone: Rise of Shadows.

Hearthstone už nějakou dobu rozšiřuje svoje narativní ambice a vývojáři konečně dospěli k tomu, co bylo nevyhnutelné: jedna expanze na vyprávění pořádně epického příběhu nestačí. Letos tak vyjde celá příběhová trilogie, v níž se ujmete těch největších padouchů v Azerothu. Ti vytvořili Ligu zla a brousí si zuby na opravdu kouzelný úlovek – létající město Dalaran.

První část s sebou přinese 135 karet a některé z nich budou stát za to. Například vůdce zločinné Ligy a mozek celé operace, Arch-Villain Rafaam, vám jedním šmahem vymění celý balíček a karty v ruce za stejný počet legendárek. K čemu potřebujete opici, když máte mumii?

zdroj: Archiv

Zjeví se i jeho protřelí zlotřilí kolegové, například čarodějnice Hagatha nebo nechvalně proslulý Dr. Boom, ale to není všechno. Padouši si s sebou přinášejí poskoky. To jsou karty za jednu manu a s nelichotivými statistikami 1/1, ale všechny přinášejí pěkný efekt, když vstoupí do pole.

Jeden přemění vašeho miniona v něco náhodného s cenou o jedna vyšší. Další umí poskytnout +1 do útoku a Rush. Jiný má primitivní, ale nesmírně účinnou schopnost někam napálit 2 damage. Vyložte je, využijte jejich efekt a pak je klidně obětujte. Jsou tu od toho, aby pro vás položili svoje bezcenné životy.

Padouši mají v rukávu i novou kategorii mocných kouzel, kterým se tu říká Schemes (něco jako Komploty). Jde o celkem drahé karty se zpočátku slabým efektem, které se ale každé kolo ve vaší ruce posilují. 1 damage všem minionům za 5 many je příšerná karta. Nechte si ji v ruce pět kol a výslednou vlnou 5 damage snadno vyčistíte většinu hrací plochy.

Sám jsem si některé komplůtky při hraní vyzkoušel a musím říct, že se mi líbí. Vzniká díky nim neustálý tlak na okamžité rozhodnutí – použít kartu teď, kdy je průměrná, ale stejně by se mi docela hodila, nebo si počkat, až z ní bude nejlepší karta všech dob? Jenže tou dobou už dost možná budu mrtvý!

Pozoruhodné je i nové klíčové slovo Twinspell, které tak trošku připomíná dosavadní Echo. Poté, co takové kouzlo vyložíte, se vám v ruce objeví jeho kopie (už bez klíčového slova). Na rozdíl od Echa ji ale nemusíte hrát v tom samém kole – klidně si ji nechte na potom. Jsou to zkrátka dvě karty v jedné. Příkladem je The Forest’s Aid, který druidovi za 8 many nadělí pětici 2/2 Treantů.

Proti silám zla se přesně podle zákona akce a reakce postaví síly dobra. Nejzásadnějším přírůstkem je asi magický drak Kalecgos, jehož schopnost vám umožní první kouzlo v každém tahu zahrát zdarma. Jako by to nestačilo, ještě vám hned po vyložení nějaké nadělí.

zdroj: Archiv

Datadisk Rise of Shadows vyjde už 9. dubna a jako obvykle si budete moct zakoupit různé startovní kolekce, za rozumných 10 eur například 9 balíčků a lístek do Arény. Za o něco méně rozumných 50 eur vás pak čeká rovná padesátka balíčků.

Příběhové rozšíření, na které se osobně těším zdaleka nejvíc, ovšem bude mít oproti základní sadě kartiček zpoždění. Dorazí až někdy v průběhu května a můžete si ho odemknout buď hraním (700 zlaťáků za kapitolu), nebo vcelku za 20 eur.

Nejnovější články