zavřít

Ubisoft by si chtěl získat zpátky náklonnost PC hráčů

Windows

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Ubisoft mohl být vlastně docela fajn pro všechny hráče. Vydává dobré hardcore hry, dobré casual hry, je na konzolích, handheldech, mobilech, má dobré značky... Jen kdyby si to ještě docela nedávno tak nepokazili u PC komunity. Otravnou DRM, která i pro singleplayer vyžadovala neustálé připojení k internetu bez nějakých vedlejších benefitů, snad netřeba připomínat. Navíc jim ještě nefungovala úplně spolehlivě a nemohli jsme tak hrát nejen třeba kvůli našemu připojení, ale kvůli jejich serverům.

Díky bohu dostalo vedení Ubi rozum a tuhle blbost už do PC her nějakou dobu necpou. Dříve byl taky problém s velkými odklady PC verzí, které byly někdy i v řádu mnoha měsíců. Už jen tyhle dvě věci stačily na to, aby se z jinak docela sympatického Ubisoftu stala pro PC hráče jedna z těch méně oblíbených firem. Slušně řečeno. Ale DRM je pryč, data vydání se zlepšují a vůbec začíná svítat na lepší zítřky.

Ubisoft si je své pošramocené reputace u PC hráčů vědom a chce s tím něco dělat. Jedním ze způsobů je rozšiřování portfolia obchodu Uplay. “Oznámením všech těch partnerů pro Uplay s širším výběrem her jasně dokazujeme naši angažovanost na PC. Chceme si s PC komunitou zlepšit vztahy. Pořád hledáme způsoby jak se zlepšovat. Hodně jsme hráčům naslouchali a zařídili jsme se podle toho. Zlepšujeme se s každou další PC hrou. Far Cry 3 a Assassin’s Creed III byly hodně kvalitní PC porty,” řekla v rozhovoru pro MCV Stephanie Perotii, šéfka Uplay.

Firma si chce totiž z Uplaye udělat svůj velký obchod, ve kterém nenajdete jen jejich vlastní hry, ale i hry ostatních vývojářů a vydavatelů. Podobně jako nedávno přibyl Ubisoft na Origin, objevili se teď na Uplay hry od EA. Vedle nich taky Telltale, Bohemka, Warner Bros. a další. Ubisoft chce navíc brzy začít prodávat předplacené karty po vzoru Xbox Live, PSN, nebo MMO her, za které si budete moct v Uplay nakupovat.

Snaha rozšiřovat Uplay je bezpochyby chvályhodná a čím větší výběr tam bude, tím líp. Jen bych si teda nebyl tak jistý, že se hráči třesou na Uplay tak, jak si Perotii představuje. Steam se těžko dohání. Lidé za Originem by mohli vyprávět. Přitom nejde jen o hry, ale i o hromadu dalších funkcí a bude trvat dlouhá léta, než se ostatní obchody dostanou na podobnou úroveň, na které je teď Valve. Trochu to připomíná vylamování zubů ostatních MMO her na WoWku. Takové věci se dohání těžko a ještě hůř se překonávají.

Tagy: pc port konzole vs pc

Zdroje: MCVUK

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.