zavřít

Tvůrci Tomb Raidera spolupracují na filmové verzi hry

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Zatímco se reboot Tomb Raidera už chystá vtrhnout do vašich mechanik (nebo jen harddisků), Crystal Dynamics už pilně pracují na dalším rozšíření restartované značky. A jelikož dnešní doba přeje rebootům a herním adaptacím (byť zatím jen v podobě produkce), není asi překvapivé, že toto rozšíření bude sahat do filmového průmyslu.

Přitom museli tvůrci řešit otázku, jak udržet čerstvou značku, která má sedmnáct let, což není v herním průmyslu vůbec málo. Filmové série velkých značek si většinou dokáží udržet pomocí rebootů svou atraktivitu i napříč dekádami. Ale hry? Tomb Raider přitom už dvojitou filmovou adaptaci měl. Filmy s Angelinou Jolie nebyly zrovna vrcholem kariéry svých tvůrců, ale úplný průšvih to také nebyl. Crystal Dynamics by se ale rádi tomuto stylu vyhnuli.

I proto se dohodli s produkční společnosti GK Films na bližší spolupráci. Nešli tak cestou minulých let, kdy filmaři dali svou značku filmařům a děj se vůle režisérova a producentova. Crystal Dynamics chtějí mít případný film ve stejném stylu, jako svůj reboot, tedy novou, mladou Laru včetně všech leitmotivů. Darrell Gallagher z Crystal Dynamics to vysvětluje: „Je to dobré partnerství. Pracují s novým pohledem, který jsme jim dali a vidíme před sebou výzvy stejnou optikou. Pro obě společnosti je důležité, aby vše bylo v souladů s novým stylem značky. Nechceme vidět pokračování starých filmů Tomb Raider“.

GK Films nejsou žádní nazdárci. Společnost pracovala na filmech jako Skrytá identita, Rango, Argo, či Hugo a jeho velký objev. Takže žádná rozjuchaná Lara plná nadsázky. Film by měl reflektovat temnější část příběhu, kdy člověk přežije díky vnitřní síle a vůli. Ne nadarmo nabízí producenti paralelu se 127 hodinami.

Zdá se tedy, že stojíme na prahu období, kdy tvůrci her konečně začínají pořádně mluvit do vývoje filmů dle svých značek – a filmaři vidí potenciál solidních herních značek a hlavně to, že nabízí mnohem víc, než jen více či méně nadsazenou akci bez větší hloubky.

A jelikož za chvíli hra vychází, tady máte nový launch trailer.

Tagy: film akční dobrodružná

Zdroje: Variety

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.