zavřít

Tvůrci Settlerů a Anno už budou asi jen mobilní studio

iPad iPhone Android Windows MAC

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Studio Ubisoft Blue Byte, které má na svědomí známou sérii Settlers a dělali například Anno 2070, teď mají rozjeto několik projektů. Podílí se na Your Shape Fitnes Evolved 2013 a na Panzer General Online, ale potom je jejich budoucnost už jasně nalajnovaná - bude mobilní. Německé studio se totiž pod taktovkou francouzského Ubisoftu změní v primáně mobilní studio, vytvářející mobilní a převážně free to play hry. Zkušenosti, značky i základ na to mají a chtě nechtě se tak s tradičními krabicovými hrami loučí.

“Mobilní hraní je skvělý způsob jak dostat naše hry tam, kde je lidi hrají. Víme, že naši hráči hrají na iPadech a jiných tabletech, takže tam chceme taky být. Zkoušíme ale různé věci. Víme, že je tenhle trh obrovský, ale taky víme, že je tam hodně konkurence. Tudíž budeme zkoušet různé způsoby, jak tam naše hry dostat,” řekla v rozhovoru s Polygonem hlavní manažerka Blue Byte, Odile Limpach.

Nemusíte se ale bát, že by studio dělalo jen menší free to play hry. Těch se sice dočkáme, ale podle vývojářů je velká příležitost i v klasické AAA produkci pro tablety, nebo v portování starších her na mobilní platformy, jak ostatně dokazují některá jiná studia a jejich znovuoživené značky. Zároveň se ale na PC nezanevře a studio bude platformu, na které začínalo, podporovat i nadále ovšem primárně formou free to play online her.

Od toho jsou ostatně prohlížeče a free to play věci v nich, jako například The Settlers Online. Pokud se tedy v Ubisoftu něco nezmění, neměli bychom od Blue Byte čekat další velké a tradiční Settlery nebo Anno. Mnohem pravděpodobnější teď bude spíše mobilní či online free to play pokračování. Ubi tak volí se svojí strategickou sérií podobný přístup, jako EA včera oznámila s Command & Conquer. Kdo další se přidá?

Tagy: strategie online free-to-play mobilní hry izometrické

Zdroje: Polygon

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.