zavřít

Tuzemskému obchodu Xzone unikly emaily a hesla více než 100 000 uživatelů

Windows

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Jeden z největším tuzemských herních obchodů Xzone se potýká s vážným problémem. Již před více než rokem se neznámý pachatel úspěšně naboural do jeho systému a odcizil zhruba 30 klíčů na hry. Společně s nimi se mu ale podařilo získat také emaily a hesla 108 000 uživatelů, což podle Xzone vyplulo na povrch až dnes.

Obchod uchovával hesla zahashovaná skrze MD5. Ta už v dnešní době není bohužel ani zdaleka na špici šifrovacích technologií a digitálního zabezpečení obecně. Společnost Xzone ve svém prohlášení naznačila, že se pachateli „zřejmě povedlo“ databázi prolomit a získat tak přístup i k heslům.

Xzone všechna hesla vyresetovala a pokud máte u obchodu účet, měl by vám v průběhu dnešního dne přijít email upozorňující na změnu hesla. Obchod celou situaci vyšetřuje a hodlá udělat zásadní opatření u zašifrování tak, „aby se situace již nikdy neopakovala.“ Stejně jako u všech jiných hacků a úniků emailů i hesel platí, že i v tomto případě byste si měli změnit heslo u všech služeb za předpokladu, že jste používali jediné heslo jak pro Xzone, tak pro další služby.

Vedle používání zastaralého hashování MD5 je bohužel smutný také fakt, že Xzone vám při žádosti o změnu hesla nepošle odkaz na jeho změnu, ale nové heslo najdete napsané přímo v zaslaném emailu. Důvěryhodnost nezvyšuje ani absence SSL při registraci či přihlášení na stránkách obchodu. A v době psaní textu není na domovské stránce Xzone o úniku emailů a hesel jediná zmínka.

Xzone ve svém prohlášení, které je k nalezení na jeho sociálních sítích a Tumblru, odkazuje na stránku haveibeenpwnd.com. Na ní si můžete ověřit, zda je právě váš email kompromitován. Nejde přitom pouze o kontrolu spojenou s Xzone, ale i s různými službami, které si v minulosti prošly únikem emailů a hesel (LinkedIn, Dropbox, Last.fm a další).

Tagy: kauza

Zdroje: Xzone Blog

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.