zavřít

The Mandate je ambiciozní vesmírné RPG na Kickstarteru

Windows

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Občas máte chuť donutit lidi k investici peněz do nějakého projektu na Kickstarteru, aby zajistili jeho existenci. Mě podobné tendence chytají, když vidím rozsáhlé, možná až moc, plány týmu Perihelion Interactive a jejich vesmírného strategického RPG The Mandate.

Nemá smysl okecávat děj, ten vám představí brilantní, sajuzem říznuté video, které najdete uvnitř článku. Mnohem důležitější je, co by měl The Mandate přinést, pokud se podaří vybrat 500 tisíc dolarů a tvůrci naplní své megalomanské sliby. V roli zachránce impéria totiž budete hledat se svou lodí ztracenou flotilu.

Mandate by měl vynikat zobrazením lodi. Měla by mít totiž posádku, a to ne ledajakou. Mělo by jít o velkou posádku! S její pomocí budete drtit nepřátelské lodi, provádět na velké výsadky a následně ony výsadky v boji řídit. Zní to možná jako FTL – Faster Than Light, ale podle obrázků to bude mnohem megalomanštější, propracovanější a prostě lepší. Tedy pokud se projekt zaplatí.

...

Tvůrci uvádí jako zdroje inspirace seriály jako Battlestar Galactica, Star Trek či Firefly a odvolávají se v mnoha prvcích třeba na Star Trek: Klingon Academy či Freelancera. Pokud jde o výsadky, dokonce padlo i jméno válečné strategie Men of War. Navíc budete moci budovat vlastní lodě i s pomocí editoru Ship Builder, zatímco posádka bude reagovat na vaše rozhodnutí a určitým způsobem se vám bude i přizpůsobovat.

Je toho opravdu mnoho a sliby zní sladce. Zároveň ale na Kickstarteru a Steam Greenlight autoři odpovídají, že půl milion není málo, leč jejich příprava je prý pečlivá. Po pravdě řečeno, půl milion začíná znít jako málo s ohledem na zamýšlený rozsah hry. Zároveň je to ale hodně, protože s dvěma měsíci do konce kampaně mají na kontě jen padesát tisíc dolarů. Rok se prý pracovalo na prototypu bojového systému, který už je hotový. Samotná hra by měla běžet na Unity 3D. Navíc, kdyby vám to nestačilo, měla by nabídnout i kooperativní multiplayer pro šest hráčů. Celý vesmír je prý procedurálně generovaným sandboxem.

Neříkejte, že to celé nezní skvěle. Až se člověk musí opakovaně ptát, zda si autoři skutečně neukousli příliš. Ať už z hlediska rozsahu hry, nebo kvůli požadované částce, která na podobně malé studio není malá. Přesto se musím zamýšlet, jak skvěle by se The Mandate, který by naplnil ony sliby, mohl hrát. Možnost řídit vlastní loď, flotilu, posádku a řešit všemožné problémy ve stylu oblíbených seriálů, to je prostě atraktivní. Přesvědčte se sami na kickstarterových a greenlightových stránkách The Mandate.

Tagy: Indie strategie RPG vesmírný Kickstarter

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.