Šúhej Jošida o datu vydání Last of Us a problémech PS Vita
zdroj: Archiv

Šúhej Jošida o datu vydání Last of Us a problémech PS Vita

6. 6. 2012 13:30 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Když odhlédneme od záplavy videí, které nás bombardují a zaposloucháme se do informačního ruchu, mnohdy jde najít zatraceně zajímavé informace a nebo alespoň náznaky informací.

Kupříkladu v rozhovoru se Šúhejem Jošidou, prezidentem Sony Worldwide Studios zjistíte, kdy nevyjde The Last of Us a proč sakra měla PS Vita tak málo her na prezentaci Sony – protože tenhle handheld potřebuje nové hry a podporu jako sůl.


„Je to naše vina, že jsme obsahu pro PS Vita nevěnovali dost prostoru. Máme 25 nových her, které si můžete zahrát i na E3. Jenže PR tým chtěl mít konferenci kratší, než bývalo běžné. … Pokud jste hledali nové informace o PS Vita a a hrách, které letos a na začátku příštího roku vyjdou, tak jsme tuhle část prezentace naprosto podcenili“. Což je dosti absurdní, vzhledem k tomu, jak moc potřebuje PS Vita propagaci a jak moc nepotřebovaly propagaci některé složky i tak dlouhé Sony tiskovky. Jenže musel být prostor pro PlayStation Mobile atd... Co se týče vydání dalších her, pokračujte do článku.

The Last of Us rozhodně nečekejte tento rok. „Opravdu teď nemůžeme o tom, co se chystá v příštím roce, moc mluvit. Ale některé hry, jako God of War a The Last of Us tenhle rok nevyjdou. PS Vita je na trhu čtyři měsíce, příští rok pro ni bude klíčový, takže budeme investovat a chceme vidět víc her, jako je Assassin’s Creed III Liberation. Ale nechceme se vzdávat ani menších her od menších tvůrců“, vysvětluje Jošida.

Takže to máme 25 her pro PS Vita, o kterých se skoro nepíplo a důraz na příští rok ve vývoji. Skoro by se mohlo zdát, že PR Sony v tomto případě funguje tak trochu proti společnosti samé. Ačkoliv je PlayStation Mobile důležitá platforma do budoucna a entertainment funkce PS3 pro profil firmy významné, právě akce jako E3 by měly podporovat nové platformy jako je PS Vita a nekopat jim PR hrobeček.

Nejnovější články