Student se stal fotbalovým trenérem díky Football Manageru
zdroj: tisková zpráva

Student se stal fotbalovým trenérem díky Football Manageru

22. 11. 2012 10:53 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Už dlouho se ví, že Football Manager má solidní statistiky a používají jej někteří...

Už dlouho se ví, že Football Manager má solidní statistiky a používají jej někteří trenéři jako jeden ze zdrojů informací. Stejně tak všechny pobavila přihláška jednoho pětadvacetiletého chlapíka, který se v roce 2006 ucházel o post hlavního trenéra Middlesbrough – prý si při vyhodnocování vůbec nevedl špatně na to, že jeho jediná praxe byla právě tahle hra.


Jenže teď se stal sen mnoha fanoušků realitou – jedenadvacetiletý švédský student Vugar Huseynzade se stal trenérem ázerbájdžánského FC Baku (na obrázku vidíte dres). Zkušenosti? Hraje od roku 2002 Football Manager a chvíli působil ve sportovní agentuře. Nicméně, nestalo se tak okamžitě. Na základě zkušeností ze hry byl Huseynzade jmenován trenérem rezervního týmu. Následně se stal asistentem a po rezignaci trenéra „áčka“ se stal hlavním trenérem.

Celý proces kariérního vzestupu mu trval devět měsíců, takže se zdá, že si buď na předchozích pozicích vedl hodně dobře, nebo prostě chtěl být majitel klubu, který před pár lety hrál evropské poháry a nyní marně touží po jakémkoliv úspěchu, prostě zajímavý.

Nutno ovšem říci, že Huseynzade porazil v boji o trenérský post třeba francouzskou legendu, Jean-Pierre Papina. Nyní tedy budeme moci sledovat, jak si FC Baku povede. A také by bylo zajímavé zjistit, zda si bude Huseynzade dělat přípravy v rámci herního systému. Každopádně, celá tahle odysea připomíná americký sen. Pardon, ázerbájdžánský. 

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Nejnovější články