zavřít

Steam návody jsou venku, už jich je přes tisíc

Windows MAC

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Steam neustále bobtná nejen o nové hry, ale také o nové funkce. Nedávno to byl Greenlight a mód Big Picture, tentokrát to jsou Steam Guides, nebo-li návody. O těch se vědělo už dříve a dokonce byla jakási beta, ale teď jsou návody dostupné pro všechny uživatele Steamu a každý je může tvořit. Nemusí se jednat přitom pouze o návody jako takové, ale třeba jen o tipy, triky, různé rady nebo specifické postupy. Na Steam návodech je pěkné, že je můžete využívat pohodlně i během hry pomocí rozhraní, ke kterému se dostanete přes Shift+Tab. Ano, přes něj můžete používat i prohlížeč zabudovaný do Steamu, ale to není ono.

Pořád samozřejmě platí, že návody můžete obohatit o obrázky, videa z YouTube apod. Návody přitom nejsou omezeny jen na samotné hry, ale můžete vytvářet různé tipy a triky i pro software, který se na Steamu objevil také docela nedávno. Jeden z těch povedených návodů je třeba “Happiness in Civilization V” - aneb rady, jak mít v páté Civce šťastné obyvatele. Návody jsou k dispozici v sekci Community, konkrétně v jednotlivých Game Hubech a jejich hlavní stránku najdete zde.

Například tady najdete návody pro Armu 2 a ty jsou rozděleny do kategorií Multiplayer, Coop, Walkthroughs, Weapons, Gameplay Basics, Game Modes, Modding or Configuration a další. Samozřejmě i návody se musí řídit nějakými pravidly a vedle doporučení jako jsou právě ty obrázky, nebo rozdělení návodu na sekce, kvůli přehlednosti, jsou jasně stanovená i jiná pravidla. Pokud se na vytváření návodů chystáte, tak na ně určitě mrkněte.

V době psaní textu je už k dispozici téměř 1 300 návodů, takže rozhodně je z čeho vybírat a k populárním hrám budou k mání určitě i kvalitní kousky. Rozhodně jich ale všech 1 300 nebude kvalitních a hodnotných. Jednotlivé návody samozřejmě můžete nahlásit moderátorům, a pak už bude na nich, jestli daný návod opravdu porušuje pravidla, nebo je v pořádku. Každopádně je to ale skvělá funkce, která Steam posouvá pořád blíž a blíž tomu jedinému, co budou hráči za chvíli k hraní potřebovat...

Tagy: steam návod

Zdroje: Steam

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.