Spekulace: Half-Life 3 by měl mít otevřený svět a RPG prvky
zdroj: tisková zpráva

Spekulace: Half-Life 3 by měl mít otevřený svět a RPG prvky

21. 9. 2012 13:00 | Téma | autor: Adam Homola |

Nekonečné spekulace o Half-Life 3 mohou pokračovat nerušeně dál. Hra oficiálně neexistuje, Valve drží bobříka mlčení a tak nezbývá nic jiného, než se spoléhat na anonymní zdroje, fámy a údajně uniklé materiály. Už dlouho jsme tu ale neměli žádnou fest šťavnatou spekulaci. Až doteď. Web Le Journal du Gamer přišel s informacemi od “důvěryhodného anonymního zdroje” a ty vypadají hodně zajímavě. Half-Life 3 (plnohodnotná trojka, žádná epizoda) by měl mít prý otevřený svět podobně jako třeba Skyrim, s NPCčky, questy a vyjít by to mělo někdy po roce 2013.

Ani přes otevřený svět a questy by se ale neměly vytratit akční prvky. Hra má být pořád střílečkou, jen v otevřeném světě a s RPG prvky. Zdroj také tvrdí, že původně měl být Half-Life 3 čistou střílečkou, což se Valve prý neosvědčilo a tak hru “zahodili” a začali znova. Takových restartů vývoje prý bylo několik, vždycky když tvůrci zjistili, že touhle cestou to nepůjde. Aktuální verze má sice otevřený svět, ale bůh ví, jestli je to verze finální a nebude se zase restartovat.

Valve naštěstí mají luxus, který nemá snad žádné jiné studio. Díky neomezeným finančním prostředkům (Steam) v kombinaci s totální svobodou (soukromá firma, žádní akcionáři) si můžou dělat Half-Life 3 klidně dalších deset let a naštvaní na ně budou jen hráči. Šéfové a manažeři jim nebudou stát za zády s bičem, nikdo je nebude tlačit do plnění kvartálních cílů... Svoboda a možná až trošku anarchie.

To ostatně potvrdil i zdroj, podle kterého je vývoj hry údajně dost chaotický a zásadní změny samotné hratelnosti jsou na denním pořádku. Navíc hra s otevřeným světem je pro Valve něco nového, nikdy nic podobného nedělali, vždycky to byl menší či větší koridor. Proto taky nemáme hru očekávat nijak brzo - dřív jak v roce 2014 to prý nebude a třeba i výrazně později. Vývoj je prý v pokročilém stádiu, ale to u Valve nemusí nic znamenat. Může přijít další změna “žánru” nebo se bude aktuální verze ladit k dokonalosti ještě dlouhé roky.

Jestli je na výše uvedených informacích něco pravdy, ví jen ve Valve. A na sto procent nikomu nic nepotvrdí. Maximálně z nich vyleze, že podobné věci nekomentují a když budeme mít hodně štěstí, tak to popřou. Což by ještě nemuselo znamenat, že zdroj kecá. Studia a vydavatelé často něco popřou a pak s tím s velkou fanfárou vyrukují ven. Valve se teď ale můžou v klidu na jakoukoliv komunikaci vybodnout a v klidu si Half-Life 3 vyvíjet další roky. Není kam spěchat.

Navíc čím později to vydají, tím spíš by se mohla hra objevit i na další generaci konzolí. Valve už dávnou nejsou jen PC firma a nebojí se vydávat své hry i na konzolích. A tak zatímco taková Dota 2 se na konzole moc nehodí, Half-Life 3 by tam klidně být mohl. Minimálně s PCčkem se ale rozhodně počítá, to je jasná věc.

Nejnovější články