zavřít

Spekulace: Final Fantasy Versus XIII bylo zrušeno

PlayStation 3

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Už pár chvilek zní internetem tamtamy bez jistého zdroje, které říkají, že projekt Final Fantasy Versus XIII po šesti letech končí.

Na počátku stál server Kotaku, který napsal následující: „Zjistili jsme od několika zdrojů, že hra ve své dosavadní podobě je mrtvá. Náš zdroj sdělil Kotaku, že Final Fantasy Versus XIII bylo před několika týdny oficiálně zrušeno. Toto rozhodnutí mělo silný dopad na morálku ve Square Enix a mezi zaměstnanci, které tento krok zarmoutil“.


Takže jak vidíte, nic potvrzené a jistého... a přesto to nevypadá jako blábolení beze smyslu. Situace kolem hry je dlouhodobě poměrně nejasná – a to je ještě velmi odlehčené konstatování. Už několik měsíců se opakuje ze strany Square Enix ten samý kolovrátek vyjádření. „Už brzy vám řekneme víc. … Teď ještě nemůžeme nic prozradit. … Brzy přineseme novinky. … Buďte trpěliví, prosím“. Ze hry jsme viděli trailer, pár obrázků a měsíce ticho po pěšině.

Navíc, Square Enix otevřeně přiznává problémy se značkou Final Fantasy (viz náš článek). Pokračování třináctky selhalo, MMO čtrnáctka je průšvih, který momentálně jede v 2.0 „damage control“ modu a o Versus jsme naposledy slyšeli pokoutní zvěsti během E3, kdy se spekulovalo, že se přejmenuje na XV. Jak už bylo řečeno, nový Final Fantasy titul musí nutně zabodovat, jinak může celou značku pohřbít a my se můžeme těšit maximálně na remaky klasických dílů. Přinejlepším.

Otázkou tedy zůstává, zda si tedy zdroje vymýšlí, či ne. Pokud ne, pak je tu další otázka, zda je Versus totálně mrtvé, nebo je „updatováno“ do nové podoby a dá se tedy říci do nové hry, která by asi nesla onu patnáctku v názvu. Protože šest let, to není málo, byť JRPG nemají tendenci tolik stárnout. Na druhou stranu, momentálně japonský model her zažívá krizi a tvůrci se mohou snažit o tolik diskutovanou aktualizaci pro nejaponské publikum.

Square Enix na přímou otázku, jak to tedy s Versus vypadá, odpověděl klasicky: „Nemáme teď žádné informace o stavu Final Fantasy Versus XIII, ale určitě dáme vědět, až nějaké budou“. Děkujeme pěkně, to nás neuklidnilo. Osobně by mne oficiální potvrzení o zrušení zklamalo, protože jsem fandou série. Na druhou stranu, pokud se chystají na poslední zoufalý výpad, co nejkvalitnějším titulem, který určí budoucnost série, bude lepší vsadit vše na jednu kartu, než případně drolit kvalitu značky přestárlou hrou bez sebejistoty.

Tagy: byznys spekulace sci-fi fantasy JRPG

Zdroje: Kotaku

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.