Šíření upíří nákazy je pro nemrtvé v Total War: Warhammer klíčové
zdroj: tisková zpráva

Šíření upíří nákazy je pro nemrtvé v Total War: Warhammer klíčové

30. 3. 2016 18:20 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Upíří nákaza nebo korupce, chcete-li, patří ke klíčovým herním mechanikám, se kterými budou muset pracovat hráči Vampire Counts v Total War: Warhammer. Podobně jako válkychtivost u orků, i tento prvek ovlivňuje veškerou strategickou snahu a dobývání cizích provincií a bránění vlastních. Jde o manifestaci temné magie, která oživuje těla upírských hrabat i jejich nemrtvých služebníků a při dostatečné koncentraci se projevuje i v zemi, kde úroda přestává rodit, rostliny v lepším případě zmírají, a v tom horším mutují.

Nákazu můžete šířit do cizích zemí a představuje vliv, který vaše říše šíří do cizích zemí. Pokud na cizí území vyšlete hrdiny jako nekromanty či banshee, tak tam podporují výskyt této hniloby ducha i těla, která postupně zemi pohlcuje. Tím se zvyšuje nespokojenost živého obyvatelstva až do momentu, kdy se objeví nevyhnutelné povstání, ovšem tentokrát v podobě nekromanta, který vede nemrtvé sklízet životy ještě dýchajících tvorů. A ano, nemrtvé armády a hrdinové také šíří nákazu. Dobře to mají von Carsteinové vymyšlené...

Navíc je nákaza dobrým obranným prvkem, protože pokud pochoduje živá armáda přes území, které je výrazně zamořené, trpí průběžnými ztrátami (attrition). Nicméně, upíří vládci ke své dlouhodobé existenci tuto nákazu potřebují. Nemají totiž budovy pro zvyšování veřejného pořádku. Proto za každých deset procent své nákazy dostávají plus jeden bod do poslušnosti obyvatelstva, což symbolizuje kontrolu upířích hrabat nad živými poddanými.

zdroj: Archiv

Systém upířího vlivu má ale i své mínusy. Pokud vám do provincie napochoduje lovec čarodějnic, který se na vymítání specializuje, rázem máte problém na krku. Váš vliv na obyvatelstvo upadá, nákaza země mizí - klidně i do kritického okamžiku, kdy přestane být území zamořené a lovec čarodějnic jde upalovat o dům dál. Samozřejmě, každý agent, respektive hrdina, jde zabít...

Naštěstí můžete šířit nákazu skrze hrdiny i vaše pochodující armády. Dokonce i vaši hrdinové a vojevůdci budou mít speciální schopnosti, kterými půjde šíření podpořit. A kdyby to nestačilo, můžete stavět Balefire, věčně hořící ohně, které šíří zkázu. Živoucí rasy se každopádně mohou bránit pomocí vlastních staveb jako jsou chrámy, šamanské chýše a oltáře.

Nepůjde jen o věc pomalého šíření vlivu, krev sající stvoření pro úspěšnou invazi nějakou tu podporu hnijící země potřebují. Upíří armády, které kráčí po neposkvrněné zemi, trpí na attrition, tedy postupné vyčerpávání nemrtvých armád. Ještě jeden trik v rukávu ale upíří hrabata mají – systém nákazy neovlivňuje diplomacii, protože je plíživý a začíná doslova odspodu.

Ve světě Warhammeru je prostě normální, že se ději divné věci, nikdo z monster na zahrádce a hnijící úrody neviní upíří sousedy a zástupy kostlivců za hranicemi.

A tohle všechno v Total War: Warhammer zažijete už 24. května, kdy hra vychází.

Nejnovější články