zavřít

Šigeru Mijamoto v Nintendu nekončí, padaly mu akcie

Windows Wii 3DS

- Téma autor: levis Komentáře: 0

Sotva se na internetu objevila zpráva, že legendární herní designér Šigeru Mijamoto končí s...

Sotva se na internetu objevila zpráva, že legendární herní designér Šigeru Mijamoto končí s velkými hrami, už je tu i oficiální dementi. Nintendo dnes vydalo tiskové prohlášení, v němž rezolutně odmítá, že by jeden z jeho nejslavnějších herních designerů ve svých 59 letech opouštěl pozici ve firmě. "Mijamoto nikdy neřekl, že by chtěl odejít, jen že chce zároveň učit mladší generace," řekl mluvčí firmy agentuře Reuters.

Proč takový humbuk? Těsně poté, co magazín Wired vydal zprávu o Mijamotově údajném odchodu, akcie Nintenda na japonské burze spadly o dobré 2 procenta. Vliv Mijamota, který je podepsaný i pod aktuálními tituly Legend of Zelda: Skyward Sword nebo Super Mario 3D Land, nemluvě o titulech s Marieem, Donkey Kongem nebo Nintendogs, není radno podceňovat. Zvlášť v době, kdy Nintendo bojuje na trhu s 3DS. Jeho prodeje se nedávno lehce zvedly, především díky snížené ceně, novým hrám a ujištění ze strany prezidenta firmy Satoru Iwaty, že další jsou na cestě.

Tagy: spekulace

Zdroje: Reuters,Wired

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.