Sci-fi strategie Grey Goo rozpoutá za pár dní válku o osud tří civilizací
zdroj: tisková zpráva

Sci-fi strategie Grey Goo rozpoutá za pár dní válku o osud tří civilizací

19. 1. 2015 11:30 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Stratégové mezi vámi se mohou 23. ledna vrhnout do hraní realtimová strategie Grey Goo, za níž stojí studio Petroglyph, autoři Star Wars: Empire at War nebo Rise of Immortals. V týmu pořád najdete jména, která ve Westwoodu pracovala na Command & Conquer či Dune 2 a tak si od Grey Goo (nejen já) slibuji návrat ke klasické RTS hratelnosti a navíc trochu toho filmového koření, které ukazuje například nové video o zápletce hry.

Příběh vás hodí na planetu Ecosystem 9. Lidstvo se po staletích válek stáhlo zpátky na Zemi a většinu věcí přenechalo ve správě pokročilé umělé inteligence, která za něj objevuje, bojuje a spravuje. Na planetu přilétá flotila rasy Beta, která hledá nový domov, ovšem velmi brzy se střetne s nepřítelem, jenž povstal z válečné minulosti lidstva – dávno zapomenutým nanobotickým organismem vytvořeným lidmi, který se replikuje, pohlcuje vše, co mu stojí v cestě a míří zpět na Zemi.

Lidstvo reaguje na nečekanou aktivitu v jinak klidné a opuštěné galaxii vysláním průzkumné expedice, která musí oprášit staré válečné doktríny. A tak se na Ecosystem 9 setkávají tři civilizace. Prchající Beta, kdysi velcí poutníci vesmírem a nyní exulanti, kteří našli planetu, kde obnoví zašlou slávu, jen aby se střetli s nepřítelem v podobě replikujícího se nanoslizu. Dále se války účastní lidé, jejichž expedice zjistí, že jejich dávno zapomenutý projekt se vymknul kontrole a poté, co pohltí Ecosystem 9 vyrazí směr Země. Třetí stranou do party je samozřejmě titulní Grey Goo, nanoorganismus inspirovaný reálnou teorií a jednom z možných konců lidské existence.

Ačkoliv by Grey Goo měla být více zaměřená na mikromanagement jednotek a méně na posílání velkých svazů tančíků na cizí základny, podle videí pořád vypadá jako klasická a poctivá realtimová strategie. V samotném traileru k vydání hry uvidíte jen skvěle udělaný atmosférický filmeček, takže pod článkem najdete starší video, které se věnuje hraní za lidstvo, jejich jednotkám a hlavně představuje hru tak, jak bude vypadat. Takže si pište 23. ledna a případně hru sledujte na Steamu, kde vyjde.

Nejnovější články