Rodiny obětí šílených bratrů žalují tvůrce GTA
zdroj: tisková zpráva

Rodiny obětí šílených bratrů žalují tvůrce GTA

23. 10. 2003 13:13 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Vzpomínáte si na zprávu, podle které se měli mladí útočníci, kteří stříleli po autech na americké dálnici, inspirovat v sérii Grand Theft Auto? Pak vás možná bude zajímat, že tato kauza má nyní další dějství.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Rodiny obětí (lidí, kteří seděli v ostřelovaných autech) se totiž rozhodly podat žalobu a vy můžete dvakrát hádat na koho. Pochopitelně na tvůrce, vydavatele a distributory hry, tedy Rockstar Games, Take 2, Sony a obchodní síť Wal-Mart. Protože Američané nejsou žádní troškaři, mají se v soudním procesu točit částky přes neuvěřitelných 240 milionů dolarů (thx Doupik za tip).

Jen pro připomenutí - jednoho dne se nevlastní bratři William (16) a Joshua (14) Bucknerovi rozhodli sebrat pušky z uzamčené místnosti u nich doma a ostřelovat s nimi automobily, které projížděly po dálnici. Při této akci přišel o život Aaron Hamel (45) a vážně zraněna byla i Kimberly Bede (19). Oba mladíci uvedli, že je k činu dohnaly hry GTA3 a GTA: Vice City, což pozůstalým evidentně káplo do noty - z bohatých firem se dá přece vytřískat mnohem více. O průběhu kauzy vás budeme informovat.

zdroj: GameSpot

kate

Nejnovější články