zavřít

Relic odhalil, jak by se vyvíjel děj Warhammer 40,000: Space Marine

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Nekonči děj cliffhangerem, nekonči děj cliffhangerem, zblázníš se z toho. Nebo tví hráči. Pokud byste nevěděli oč jde, cliffhanger je zakončení filmu, seriálové epizody, celé řady, knihy, hry, prostě čehokoliv příběhového otevřeným koncem. Po něm někdy následuje „Pokračování příště“ nebo také ne a tvůrci čekají, že to prostě rozseknou v dalším díle. I když nemají jasno, jestli další díl bude.

Což je přesně případ řežby Warhammer 40,000: Space Marine a studia Relic. Pokud jste titul nehráli a plánujete, tak dál nečtěte. Vážně ne, protože budeme mluvit o konci téhle hry a jejím nenaplněném pokračování. Raphael van Lierop už v Relicu nepracuje, ale jako šéf vývoje Space Marine se podělil o to, jak by další osud kapitána Tita vypadal.

Teoreticky vlastně konec Space Marine nebyl klasický cliffhanger. Titus, poté co provedl hrdinské činy, které by mohla kapitula Ultramarines tesat do kamene, dostane imaginární nůž do zad od modravého kolegy Leandra. Právě on prohlásil, že Titus podezřele odolává silám Warpu a je nakažen Chaosem, který mu dává takové schopnosti. Tita si odvádí Inkvizice a my můžeme čekat, že mu po nekonečném mučení někde v hluboké kobce vystřelí mozek z hlavy.

Jenže Relic pracuje s méně temnou verzí světa WH40K a tak by v druhém díle, který by nesl podtitul Unleashed, Titus přežil. Byl by jen vyloučen z kapituly a poslán do exilu mimo císařství. I proto by se tedy ve hře utrhl ze řetězu a zatímco v prvním dílu „bojoval disciplinovaně“, tady by řádil jako smyslů zbavený. Což nahrává konspiračním teoriím, že na Tita skutečně dohlíží Khorne. Každopádně, verze, kde Inkvizice pustí nadupaného kapitána Ultramarines podezřelého z hereze, je z hlediska celého světa mírně úsměvná.

...

Události druhého dílu by samozřejmě přežil a v třetím by se vrátil, aby udělal v kapitule Ultramarines a císařství pořádek. A nevrátil by se sám, přidalo by se k němu nemálo věrných mariňáků a založili by si vlastní kapitulu! Vážně neměl Leandros pravdu? Motiv vzbouřené kapituly, která jde udělat pořádek v šatníku císařství zní hodně hereticky. Byť jsem si jist, že tvůrci prostě chtěli zopakovat klasická filmová klišé, činí tak ve světě, který nefunguje úplně jako ten náš a kvůli herezi je často snazší vyhladit celé planety.

Na druhý díl ale nemohlo dojít, protože THQ se začala hroutit. Nu a možná je to z hlediska příběhu vlastně dobře. Titus tedy hnije ve vyšetřovací cele Inkvizice a až mu bude důkladně pročesán mozek a případně i jiné části těla, přijde finální BLAM, které dodá celému příběhu tu správně depresivní atmosféru.

Tagy: akční sci-fi Warhammer 40,000

Zdroje: Penny Arcade

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.