Recenze Super Mario 3D World a další články z Konzolista.cz
zdroj: tisková zpráva

Recenze Super Mario 3D World a další články z Konzolista.cz

30. 11. 2013 14:30 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

S blížícím se zahájením prodeje konzole PlayStation 4 v České republice (13. prosinec) sílí informační aktivita kolegů z partnerského webu Konzolista.cz. Mají pro vás připravený třeba do češtiny přeložený PS4 FAQ a jak se dozvíte z výpisu nejzajímavějších článků po rozkliku, informace o PS4 nyní tvoří většinu jejich zpravodajství.

Kolegové z Konzolisty však nezanedbávají však ani ostatní konzole a dění okolo nich. Zrecenzovali třeba parádní plošinovku Super Mario 3D World, stejně jako my se podívali na zoubek Deadfall Adventures a v rámci velkého preview shrnuli informace o Metal Gear Solid: Ground Zeroes. Další zajímavé články z Konzolista.cz najdete ve výpisu v článku.

Recenze

Super Mario 3D World - Na začátku to s Wii U vypadalo tak nějak všelijak, ale poslední měsíce je to právě tato konzole, na kterou vychází jedna vynikající exkluzivní hra za druhou. V létě to byl třeba třetí Pikmin nebo The Wonderful 101, a nedávno jsme se pak dočkali výborného remaku klasiky The Legend of Zelda: The Wind Waker. Ten i nastartoval prodeje samotné konzole, ale každý ví, že to hlavní přichází v těchto dnech. Na pulty obchodů se dostává Super Mario 3D World, a jak asi už i víte, je to neskutečný mazec.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Ratchet & Clank: Nexus - Pokud je v žánru plošinovek na konzolích Playstation na někoho spoleh, je to Ratchet. Na Playstationu 2 si tento oblíbený hrdina se svým kovovým kamarádem dokázal získat spoustu fanoušků, a nic ze svého kouzla neztratil ani na současné konzolové generaci. Vývojáři z Insomniac Games se v posledních letech pokoušeli značku oživit a posouvat ji novými cestičkami, ale fanoušci z toho moc nadšeni nebyli. S dílem Ratchet & Clank: Nexus se ovšem vrací ke kořenům a rovněž s ním zakončují působení oblíbené dvojce na Playstationu 3. Jestli jde o zakončení úspěšné, na to vám nyní dáme odpověď.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Final Exam - Vývojáři z Mighty Rocket Studio zatím za sebou nemají moc velký hit, a proto si jako první svoji hru vybrali menší záležitost Final Exam. Na začátku jsme moc nevěděli, co od tohoto můžeme očekávat, až před několika měsíci jsme tak nějak začali doufat, že bychom se mohli dočkat zábavné 2.5D akce, u níž hlavně s kamarády prosedíme spoustu hodin. Tento týden doputoval Final Exam na Playstation Network a Xbox LIVE Arcade, takže se můžeme podívat, jak se povedl. Zde je naše recenze.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

A-Men 2 - Vývojáři ze studia Bloober Team se před rokem a půl zviditelnili povedenou stealth logickou záležitostí A-Men, která vyšla nejprve na kapesní konzoli Playstation Vita a později i na Playstation 3. Od vydání si hra získala spoustu fanoušků, takže asi nepřekvapilo nedávno oznámení pokračování, které se v minulých dnech dostalo opět na obě Playstation platformy. Jestli vývojáři servírují jen nové levely, nebo přišli i s něčím novým, na to vám odpoví naše recenze.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Deadfall Adventures - Série Uncharted od Naughty Dogu patří k vrcholům této konzolové generace, navíc znovu probudila mezi hráči zájem o velké dobrodružné hry. Není proto divu, že se z této popularity snaží vytěžit maximum i vývojáři ze studia The Far 51, kteří několik let připravovali hru Deadfall Adventures. Na začátku nám toho naslibovali docela dost, ale bylo otázkou, jestli se jim vše povede dotáhnout, zvláště když jsme od nich viděli jen průměrné záležitosti jako Painkiller: Hell & Damnation.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Wonderbook: Walking With Dinosaurs - Wonderbook: Book of Spells byl jednoznačný úspěch pro Sony, u nás navíc šlo o nejprodávanější hru pro Playstation 3, čemuž pomohla jistě i povedená česká lokalizace. O několik měsíců později jsme tu měli detektivku Diggs Nightcrawler, která se rovněž povedla, navíc ukázala, že s knížkou Wonderbook se dají vyprávět i propracovanější příběhy, a neslouží tak jen k nejrůznějším minihrám. V těchto dnech se pro Wonderbook dostává na pulty obchodů nová část, která je opět originální a ukazuje celou řadu dalších možností.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Preview

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes - Metal Gear Solid je bezesporu velká videoherní legenda, která z jejího tvůrce, charismatického herního designéra Hideo Kojimy, udělala velkou hvězdu. Ačkoliv po čtvrtém dílu bylo prohlašováno, že už se jedná opravdu o poslední díl, nakonec je oznámen Metal Gear Solid 5, který je navíc rozdělen do dvou částí - Ground Zeroes a The Phantom Pain. Vydání té první se pomalu blíží, takže se na ní pojďme trochu blíže podívat.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Články

Drak zničil hrad papeže a odstartoval prodej konzole Playstation 4 - Italská Sony si připravila doslova epický start konzole Playstation 4, který proběhl v Římě. Připravena byla velká světelná show, která trvala několik minut, přičemž vše se odehrálo na letním sídle papeže Castel Sant’Angelo, nad nímž se objevil i obrovský drak, který ho na několik chvil i zničil.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

War Thunder na PS4 zatím nebude podporovat Cross Platform Play a Remote Play - Tento týden se dostala do Evropy konzole Playstation 4, na kterou si mohou hráči hned stáhnout pěkně vypadající free-to-play MMO War Thunder. Jen pár hodin před vydáním vývojáři oznámili, co se jim podařilo a zatím i nepodařilo do hry dostat.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Porovnání rychlosti prvního spouštění hry na konzolích PS4 a Xbox One - Playstation 4 a Xbox One vyžadují velké instalace her na svůj pevný disk. Obě konzole ovšem k instalaci přistupují úplně jinak. Zatímco Playstation 4 od Sony vyžaduje jen krátkou instalaci před spuštěním, a vše poté doinstaluje na pozadí, včetně updatů, Xbox One musí nainstalovat alespoň polovinu hry, a pokud je připojen k internetu, tak nainstaluje rovnou i updaty.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Toukiden: The Age of Demons má datum vydání - V Japonsku se majitelé Playstation Vita nedávno dočkali povedeného akčního RPG Toukiden: The Age of Demons od studia Omega Force (Dynasty Warriors série). Vydavatel Tecmo Koei slíbil, že hra vyjde i v Evropě, ačkoliv nestanovil alespoň termín, kdy se tak stane. Datum vydání bylo potvrzeno až tento týden, takže pokud vás hra zaujala, můžete si v kalendáři na příští rok zaškrtnout 14. února.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Rayman Legends na PSV dostal Invasion režim - Když vycházela výtečná plošinovka Rayman Legends pro kapesní konzoli Playstation Vita, chyběl v ní speciální Invasion režim s 28 originálními levely. Ubisoft naštěstí slíbil, že se updatem postará o nápravu. Sice to trvalo o něco déle, než bychom si přáli, ale nyní bylo oznámeno, že konečně je update dostupný, takže se můžete dát do stahování a následného hraní.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

PS4 podpora pro Pulse headsety začátkem příštího roku - Pro mnohé bylo určitě překvapením, když Sony oznámila, že její headset Pulse z Playstation 3 nebude zpočátku kompatibilní s konzolí Playstation 4. Jon Regala ze Sony, který to má na starost, se k problému nyní vyjádřil.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

První obrázky z Playstation 4 hororová akce Basement Crawl - Pro Playstation 4 vzniká celá řada menších her, přičemž některé vypadají hodně nadějně. Jednou z nich je určitě i hororová multiplayerová hardcore akce Basement Crawl studia Bloober Team (A-men), která je inspirována klasikami jako Bomberman a Spy vs. Spy, přičemž podle vývojářů má i spoustu moderních a osvěžujících prvků. Zatím bylo k dispozici jen několik artworků, až nedávno k nám doputoval renderovaný trailer, no a tento týden tu máme pět prvních obrázků, které nevypadají vůbec špatně.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Další informace o konzolích či handheldech a hrách pro ně hledejte na Konzolista.cz

Nejnovější články