zavřít

Projekt Meditations slibuje každý den jednu novou hru zdarma

- Téma autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Hry zdarma už zdaleka nejsou takové lákadlo jako v minulosti, kdy jsme si kvůli nim kupovali celé herní časopisy (a ony tak zdarma vlastně vůbec nebyly). Nový projekt Meditations však nabízí trochu něco jiného než klasickou nadílku starších her, kterou praktikuje třeba nově spuštěný Epic Games Store nebo Humble Bundle. Meditations vám místo toho každý den dá k dispozici jednu malou nezávislou hru, která bude dostupná přesně 24 hodin.

Za projektem stojí známý indie vývojář Rami Ismail ze studia Vlambeer, které má na kontě třeba Nuclear Throne. Během minulého roku oslovil přes 350 nezávislých vývojářů, každý z nich si vybral jeden den a vytvořil pro něj jednu hru.

Během roku tak na vás čeká myriáda různých grafických i herních stylů. Budou tu veselé grotesky i smutná zamyšlení, zapeklité hádanky i relaxační procházky. Stačí si stáhnout launcher a ten už vám každý den připraví pod nos novou hru.

Žádný z titulů by vám neměl zabrat o moc víc než pět minut, což dává smysl vzhledem ke skutečnosti, že průměrný čas vývoje jedné „meditace“ je asi šest hodin. Čekejte minimalistické, experimentální zážitky – některé možná nebudou stát za moc, jiné vám třeba ukážou neotřelé způsoby, jak přistupovat k hernímu designu.

Jedno pravidlo, které všechny hry sdílí, je absence textu. Rozumět by jim tak měli všichni nehledě na rodnou řeč, protože jak píše Ismail, „hry jsou samy o sobě globálním jazykem“. Launcher si můžete stáhnout na oficiálních stránkách, Ismailovy postřehy k celému projektu najdete na Twitteru.

Tagy: experiment hra zdarma indie hra

Zdroje: oficiální stránka

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.