Máte námět či připomínku? Napište nám
Přichází první DLC pro Frostpunk s velmi krutou mapou
zdroj: Archiv
Téma

Přichází první DLC pro Frostpunk s velmi krutou mapou

27. 8. 2019 16:21 | autor: Šárka Tmějová |

Dystopická strategie Frostpunk je krutá tak nějak sama o sobě. Lidstvo je po výbuchu supervulkánu na pokraji vyhynutí, konec doby ledové v nedohlednu a zásoby se neútěšně tenčí. Ani nejnovější přídavek s názvem The Rifts do tohohle zmaru nepřináší vytouženou naději. Ba naopak, město si v něm budete stavět na útesech, kde musíte řešit jak přemostění, tak i docházející zdroje paliva.

Na děrované si budete moct zahrát v nekonečném sandboxovém módu, kde je vaším jediným úkolem udržet své městečko při životě co nejdéle. Osobně jsem měla trochu problém dovést do jakž takž zdárného konce i většinu scénářů, které zřejmě nějaký happyend obsahovaly, ale pokud se cítíte na větší výzvu, The Rifts jsou tu pro vás.

zdroj: Archiv

Tuhle mapu pořídíte ode dneška za necelých 5 dolarů, nebo ji naleznete v rámci nově oznámeného season passu. Ten vás vyjde na 25 dolarů a kromě The Rifts časem obsáhne ještě další dva dodatky. Jedním z nich bude The Last Autumn s příběhovým scénářem a novými budovami a mechanikami. Příští rok pak trojici doplní zatím tajemný Project TVADGYCGJR, jehož název je šifrou, kterou můžete zkusit rozlousknout. Více nápověd by mělo dorazit na konci roku spolu s The Last Autumn.

Spolu s placenou mapou do Frostpunku taky dorazil bezplatný update, který z trojice existujících scénářů vytvoří mapy pro onen nekonečný sandboxový mód. 11 Bit Studios do něj obsah zdarma pumpují celkem pravidelně, takže pokud jste zamrzlou pustinu navštívili naposledy někdy před rokem, najdete tam i o pár kapitol příběhu víc. Od 11. října si ho navíc kromě PC budete moct zahrát i na Xboxu One a PlayStation 4.

Nejnovější články