Prey 2 žije s nejistým osudem dál, je to na Bethesdě
zdroj: tisková zpráva

Prey 2 žije s nejistým osudem dál, je to na Bethesdě

7. 12. 2012 16:30 | Téma | autor: Adam Homola |

V Human Head Studios se něco děje. A doufejme, že to má něco společného s Prey 2. Prokletou hrou, která se tehdy představila parádním videem, ale od té doby jsme se nic moc nového nedozvěděli. A když už nějaká informace přeci jen na povrch vylezla, byla negativní. Teď tu máme možná pár pozitiv, ale pořád jsme asi docela daleko od nějakého konkrétnějšího data vydání, nebo nového traileru. Human Head Studios teď hledají několik nových vývojářů a všechny na samé významené pozice. Navíc konečně někdo ze studia promluvil.

Z pracovních pozic, které potřebuje studio obsadit, se dá jasně vyčíst jedno - bude se pracovat na tří áčkové hře v otevřeném světě viděné z pohledu třetí osoby. O žánru se nijak konkrétně nemluví, jen je zmíněno, že bude tajemný. Jak víme, tak Prey 2 má být hra s otevřeným světem a má to být jakýsi mix fps, rpg a adventury, možná by se dalo říct něco jako mix mezi Mass Effectem a Deus Exem? A nechce se mi věřit, že by Bethesda po několika letech projekt zařízla a začala dělat velkou hru s otevřeným světem od píky.

Navíc hledání několika seniorských pozic naznačuje, že je možná potřeba pár zkušených bardů, kteří by s vývojem konečně pohnuli správným směrem. Nebo by to mohl být nějaký restart vývoje - ne úplně nová hra a jiná hra, ale třeba velké předělání celého projektu. Hra by se mohla rychle dodělat a vyjít někdy v průběhu příštího roku, nebo se nabízí druhá možnost - vydat Prey 2 až na další generaci konzolí.

S Prey 2 by to nemuselo vypadat tak zoufale, jak se může zdát. Vývoj možná prochází nějakým neklidným obdobím a bobřík mlčení ze strany Bethesdy tomu moc nepomáhá, ale nedávno hlavní designér úrovní Human Head, Nathan Cheever napsal na Twitter, že by Bethesda musela být šílená, kdyby hru nevydala. Prý si o ni říká spousta lidí. Pak dodal, že to je samozřejmě na Bethesdě a lidé by se měli ptát spíš vydavatele, než vývojářů. Jenže Bethesda zatím mlčí.

Cheever potom ještě napsal, že by sice další generace konzolí hře nijak neuškodila, naopak, ale že Prey 2 nemá na současných konzolích žádné problémy. Nakonec si ještě rýpnul do nové reklamy na Call of Duty: Black Ops 2 (video zde), ve které hraje třeba i Robert Downey Jr.: “Vsadím se, že nová reklama na COD: BO2 stála víc, než celý rozpočet Prey 2,” napsal Cheever na Twitter. Těžko říct, kolik si účtuje hollywoodská celebrita za pár vteřin v herní reklamě, ale je asi jasné, že náklady na reklamu šly do milionů dolarů a pokud má Prey 2 malý rozpočet, tak se to skutečně mohlo nákladově přiblížit.

Oficiální kanály Bethesdy zatím bohužel mlčí a osud Prey 2 je tak pořád nejasný. Nábor lidí a tweety hlavního designéra levelů jsou ale pořád lepší zprávy, než kdybychom se dozvěděli, že se ve studiu třeba výrazně propouští. Takhle je pořád naděje, že se Prey 2 objeví v příštím roce. Jestli jako vydaná hra, nebo jako nový trailer, je zatím ve hvězdách. Ale snad se dočkáme, vypadalo to hodně slibně.

Nejnovější články