PlayStation 4 stihne Evropu ještě letos, tvrdí zdroj
zdroj: Archiv

PlayStation 4 stihne Evropu ještě letos, tvrdí zdroj

14. 5. 2013 14:24 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Nejmenované zdroje, tajemní insideři - zdroj zpráv, které každý miluje, protože de facto neznamenají nic jistého. Ale řekněme, že ten, který se vyzpovídal CVG, snad ví, o čem mluví. Start konzolí, to je věc ošemetná, zvláště pokud jste v Evropě a ještě hůře, když jste v České republice. Dle zkušeností se proto ani moc nečeká, že stihne PlayStation 4 vyjít v Evropě ještě tento rok.

Jenže Evropa, i když není nějakým lídrem prodejů, stále tvoří nezanedbatelnou část z prodeje současných konzolí a právě Xbox 360 tu v minulém závodu natrhnul opožděnému PS3 mechaniku. Sony se proto dle onoho tajemného zasvěcence nehodlá nechat znovu nachytat na švestkách, a to ani v Evropě. Tím spíše, že Microsoft a Xbox má Phila Harrisona.

Ten totiž dle analytiků rozhodně nepodceňuje evropský trh, ostatně má dobré povědomí o britské a evropské herní scéně a potenciální síle studií i zákazníků. Microsoft od něj čeká, že povede evropskou pobočku Microsoftu a naváže strategická partnerství s klíčovými aktéry na starém kontinentu. Což by mohlo(!) zahrnovat i včasný start nového Xboxu. Ostatně, představení nového Xboxu bude ve večerních hodinách pro Evropu a pracovních pro USA (Japonsko má, nepřekvapivě, smůlu).

Sony prý ale nehodlá podcenit ani evropský trh a nechat Microsoft urvat zde prioritní postavení. Což by tedy mělo vést k absenci zpoždění oproti zbytku světa. Připomeňme, že PS3 vyšlo v půlce listopadu v Japonsku a Severní Americe a v Evropě, australské oblasti a Blízkém východě až koncem března. PS4 by proto mělo zabodovat tam, kde nemá takovou jistotu úspěchu (mimo Japonsko, kde X360 ani nepaběrkuje).

Jenže stále zůstává mnoho otázek a nejasností. Bude dost jednotek na uspokojení všech tří hlavních trhů? A co Česká republika, která v této oblasti občas zůstává mimo herně civilizovanou Evropu? A kdy vlastně vyjde nový Xbox? Co když k vydání obou konzolí nedojde v Evropě do roku 2014?

Nejnovější články