Máte námět či připomínku? Napište nám
Oživí From Dust žánr her na bohy?
zdroj: Archiv
Téma

Oživí From Dust žánr her na bohy?

14. 7. 2011 19:19 | autor: levis |

Někdejší tvůrce stařičkého Another Worldu, vývojář Eric Chachi, chce svým nejnovějším projektem From Dust oživit dnes již zapomenutý žánr her na bohy. Šlo by tak o malou renesanci her typu Populous, které slavily úspěch naposledy v 90. letech, nepočítáme-li pozdější výlety do žánru v podobě Black & White od Petera Molyneuxe. "Myslím si, že From Dust by tenhle druh her mohl znovu postavit na nohy. Už proto, že tento žánr se tradičně vyznačuje pomalejším tempem, kdežto From Dust umí být pěkně hektický," řekl Chahi v rozhovoru s Eurogamerem.

Stejně tak i celý herní svět se bude neustále proměňovat na základě hráčových akcí. Když odkloníte řeku, možná někde uhasíte oheň, ale maličká vesnička o pár kilometrů níž tím třeba přijde o jediný zdroj pitné vody. Na tomto principu má From Dust v podstatě fungovat: každým větším zásahem do terénu si na sebe hráč ušije nějaký bič a v podstatě se sám zaúkoluje.

Chahi chtěl přitom původně vytvořit real-time strategii s důrazem na mikroekonomiku, ale čím víc se prý zabýval editorem levelů, tím spíš mu bylo jasné, že největším přinosem hry je právě možnost dynamické interakce s herním světem. "Black & White od Petera Molyneuxe na mě měla velký vliv, pamatuju si, že jsem si tu hru znova opakoval už jen kvůli tomu, jak měla báječnou kameru. I tyhle věci jsme ve From Dust zkoumali, třeba jestli chceme několik přizpůsobitelných úhlů pohledu jako v Pikminovi nebo totálně volnou kameru á la Molyneux." A výsledek? Dozvíme se 27. července, kdy From Dust vyjde na PC a Xbox Live Arcade, ve verzi pro PlayStation Network pak koncem letošního roku.

Nejnovější články