zavřít

Overwatch brzy rozšíří nový hrdina: křeček v roli tanka

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

28. hrdina do Overwatche je stejně netradiční, jako roztomilý. Wrecking Ball, vlastním jménem Hammond, je totiž křeček. Zvířata v Overwatchi nejsou nic nového a už od vydání tam máme opičáka Winstona, ale stejně je křeček něco, co čekal asi málokdo. Pochopitelně nebudete po mapách cupitat s maličkým hlodavcem, který v pacičkách třímá nějaký kulomet. Wrecking Ball si zaleze do velkého robota s kulomety a schopnostmi, které dokáží nepřátelům slušně pocuchat plány.

Wrecking Ball má podobné příběhové pozadí jako Winston, tedy původ v nevinném zvířátku, na kterém se ve vesmíru experimentovalo. Výsledkem je větší a inteligentnější křeček, který se z vesmíru dostal na Zemi společně s Winstonem. Jen na rozdíl od něj dopadl někde v Austrálii a na chvíli se zapletl s Junkratem a jeho partou.

V Overwatchi křečka najdete mezi tanky. Konkrétně půjde o vysoce mobilního tanka s hromadou štítů, který toho hodně vydrží a dokáže mezi nepřáteli nadělat solidní paseku. Na obranu i útok má čtyři automatické kulomety Quad Cannons, ale jeho hlavním tahákem je schopnost Roll - tedy sbalit kulomety i končetiny robota do jedné velké koule a koulet se po mapě, kam vás jenom napadne.

Roll vám zvýší rychlost pohybu a můžete při tom použít i Grappling Claw, přitahovací hák na krátkou vzdálenost, díky kterému se můžete poměrně rychle houpat kolem dokola a odrážet nepřátele třeba i z mapy ven. A když už jste ve vzduchu, může přijít na řadu Piledriver, kdy dopadnete na zem s pořádnou silou, dáte všem zasaženým nepřátelům nějaké poškození, a ještě je vyhodíte do vzduchu.

Zřejmě nejdůležitější schopností Wrecking Ball je ale Adaptive Shield, osobní štít, jehož síla je vyšší s každým dalším nepřítelem ve vaší blízkosti. Klidně se tak můžete srolovat do kuličky a vyrazit rovnou doprostřed nepřátelského týmu. Čím víc nepřátel kolem vás bude, tím větší štíty budete mít a tím více toho vydržíte. Neznamená to, že hned všechny zabijete, ale můžete v řadách nepřátel způsobit obrovský chaos a tím dát vašim parťákům dostatek prostoru zase pro jejich parádičky.

Křečkovou ultimátkou je pak Minefield, tedy rozhození řady min kolem sebe. Wrecking Ball je tak mobilním tankem s obrovskou výdrží a schopností začínat týmové bitvy v relativním bezpečí. Díky štítům toho hodně snese, a právě díky nim se může dostat z nejedné prekérní situace relativně bez problémů, jak naznačují tvůrci na webu.

Kdy se Wrecking Ball dostaví do hry, zatím nevíme, ale jak už u Blizzardu bývá zvykem, můžete si ho vyzkoušet klidně hned teď. Nový hrdina je dostupný na veřejném testovacím serveru, což znamená, že jeho nasazení do plné hry by nemělo trvat déle než několik týdnů.

Tagy: online akční multiplayer FPS kooperace

Zdroje: Battle.net

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.