O další hře autorů Race the Sun rozhodují ve velkém turnaji hráči
zdroj: tisková zpráva

O další hře autorů Race the Sun rozhodují ve velkém turnaji hráči

29. 12. 2015 13:22 | Téma | autor: Adam Homola |

Tvůrci minimalistické závodní hry Race the Sun (recenze) se rozhodli, že o jejich příští hře rozhodnou hráči. Studio prý v poslední době vytvořilo spoustu prototypů, ale sami neví, který nechat v pomyslném šuplíku, který naopak proměnit v plnohodnotnou hru. Na řadu tedy přichází oznámení Prototype Showdown - turnaje všech prototypů od tvůrců z Flippfly. Klasickým vyřazovacím způsobem se mezi sebou vždy utkají dva prototypy a z vítězného prototypu nakonec vznikne hra.

V prvním kole proti sobě postavili vývojáři arkádu s helikoptérou TaxiCopter a puzzle hru založenou na gravitaci Dupi's Wrong Turn. Oba prototypy najdete tady, můžete si je stáhnout pro Windows, Mac i Linux a poté se přihlásit a dát hlas titulu, ve kterém vidíte větší potenciál. Do konce prvního kola zbývá v tuto chvíli třináct dnů, ale zatím vede s přehledem TaxiCopter, pro který hlasovalo 81 % hráčů, zatímco pro Dupi's Wrong Turn jenom 19 %.

Ve výsledku se tak možná nedočkáme nejoriginálnější a nejdivočejší hry, ale projektu, o který projevilo zájem největší množství hráčů, protože je zaujal hratelností nebo grafikou. Každopádně jde o příkladný způsob, jak nejenom do vývoje zapojit komunitu vyjma early access, ale hlavně komunitu rozšířit. Vývojáři navíc vedle oznámení turnaje potvrdili, že práce na již představené puzzle hře Hexarden nadále a brzy zveřejní detaily.

Flippfly však nakonec nemusí zužitkovat jen vítězný prototyp a všechny ostatní zahodit. Vývojáři se možná inspirovali u Double Fine a jejich interního game jamu Amnesia Fortnight, během kterého také vzniklo několik prototypů, z nichž pak vzešly například hry Hack'n'Slash či Spacebase DF-9.

Double Fine své prototypy prodávali přes Humble Bundle, Flippfly zatím žádné plány na prodej prototypů neoznámili a nabízí je v rámci turnaje zdarma. Nějaký balíček všech prototypů si ale po skončení turnaje lze představit. To bychom ale přebíhali, nejdříve se podívejte sem a hlasujte.

Nejnovější články