Nová verze firmwaru PlayStation 4 umožní remote play z PC
zdroj: tisková zpráva

Nová verze firmwaru PlayStation 4 umožní remote play z PC

2. 3. 2016 14:11 | Téma | autor: Adam Homola |

Od dnešního dne si mohou vybraní hráči vyzkoušet betaverzi nového firmware 3.50 pro PlayStation 4. Ten přinese několik menších novinek, ale tou zdaleka největší je funkce Remote Play pro PC a Mac. Ta jediná bohužel v probíhající betaverzi absentuje a bude dostupná až s vydáním finální verze firmwaru, jak oznámila Sony na PlayStation Blogu.

Sony ale zatím neprozradila, kdy se finální verze dočkáme a stejně tak si pro sebe nechává ještě několik dalších detailů a novinek. Nicméně Remote Play, dobře známý díky kombinaci PlayStation 4 a PlayStation Vita, posune možnosti konzole od Sony zase o kousek dál.

Ve finální verzi firmware by měl Remote Play fungovat pravděpodobně velmi podobně jako funguje nyní na PS Vita. Nelze tedy jen tak zakoupit Uncharted 4, strčit disk do mechaniky počítače a hrát. Hra poběží na PS4 a ovládat půjde z PC a Macu, kam se jim vše streamuje. 

Další novinky firmwaru 3.50 s kódovým označením Musashi čítají víceméně drobnosti týkající se sociálních prvků konzole. Jde například o možnost zobrazovat si notifikace, když se některý z vašich přátel připojí, nebo naopak přidání možnosti skrytí sama sebe za offline status. V něm se budete moct dívat na film či hrát hru bez toho, aniž by vás někdo rušil pozvánkami či chatem.

Nově půjde také naplánovat událost s přáteli. Jakmile pak událost začne, všichni do ní registrování přátelé automaticky skočí do party. Díky funkci Play Together pak uvidí všichni členové party aktuálně spuštěné hry všech ostatních členů a budou se do nich moct jednoduše připojit, nebo spustit společně novou hru.

Poslední zatím oznámenou novinkou je možnost živého vysílání z PlayStation 4 přímo na server Dailymotion. Chystá se také podpora archivace živého vysílání tak, jak to umí PS4 u jiných streamovacích služeb. Bez rozšíření funkcionality Remote Play by byl Musashi víceméně nezajímavý malý update, ale právě možnost hrát hry z PlayStationu 4 na PC a Macu je sama o sobě poměrně zásadní.

Přesto dnes nejde o žádné velké překvapení. Sony přípravy rozšíření Remote Play oznámila už v listopadu minulého roku a paradoxně není jediná, která na tom pracuje. Už několik měsíců si můžete zakoupit neoficiální aplikaci Remote Play PC, která umí přesně to, co slibuje Musashi. Jen to není z dílny Sony, ale od vývojáře „Twisted“. 

Nejnovější články